reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Bonus na dítě  (Přečteno 1485 krát)

Pavlína

  • Host
Bonus na dítě
« kdy: 11. 03. 2019, 20:10:41 »
Můžu si uplatnit daňový bonus na dítě - 21 let, studující, má brigádu s výdělkem 6000,- hrubého měsíčně a v září 2018 si změnilo trvalé bydliště do místa studia a brigády, takže se neshoduje s matčiným trvalým bydlištěm?Díky Pavlína

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:Bonus na dítě
« Odpověď #1 kdy: 11. 03. 2019, 23:39:27 »
Jestli studuje vysokou školu, tak na uplatnění daňového zvýhodnění/bonusu nemá vliv, zda si přivydělává brigádou či ne. Důležité tu ale je, jestli s vámi to dítě žije ve společně hospodařící domácnosti. Jestli již žije samostatně a nežije tedy s vámi ve společně hospodařící domácnosti, nemůžete si na ně uplatnit daňové zvýhodnění / daňový bonus.

Společně hospodařící domácnost je společenství osob, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své životní potřeby. Rozhodující je faktický stav, je jedno kde mají jednotliví členové rodiny hlášeno trvalé bydliště. Při dočasném pobytu dítěte mimo domácnost (např. pokud studuje školu v jiném městě) to dítě pořád patří do společně hospodařící domácnosti.

Jestli už je ale dítě opravdu samostatné, má svou vlastní domácnost, ve které si samo a za vlastní peníze hospodaří, tak již nemáte společnou domácnost a tedy ani  nárok na bonus.


 
Platby GoPay

reklama