reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Danove priznani z Danska  (Přečteno 1063 krát)

Monika

  • Host
Danove priznani z Danska
« kdy: 11. 03. 2019, 22:07:06 »
Dobrý den, ráda bych věděla, jakou formou mám přiznat daně z Dánska - metoda vynětí nebo zápočtu a jak to vlastne vypadá. Budu muset doložit doklad z dánského finančáku? Děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:Danove priznani z Danska
« Odpověď #1 kdy: 11. 03. 2019, 23:17:57 »
Musíte se řídit podle smlouvy o zamezení dvojího zdanění, kterou má ČR uzavřenou s Dánskem. Hoďte do Googlu "smlouvy o zamezení dvojího zdanění" a vyjede vám to odkaz na web Ministerstva financí ČR, kde je máte všechny k dispozici - stačí si je jen stáhnout v PDF.

Pokud jste v Dánsku byla zaměstnaná, musíte k přiznání doložit nějakou jejich obdobu našeho Potvrzení o zdanitelných příjmech, které vám vystaví váš dánský zaměstnavatel. O případných jiných dokladech se poraďte s vaším místně příslušným finančním úřadem, co by od vás chtěli.

Pokud jste měla v Dánsku příjem pouze ze zaměstnání a nemáte z nějakého důvodu povinnost podat daňové přiznání (třeba protože jste loni byla OSVČ, měla příjmy z pronájmu aj.), tak podávat přiznání ani nemusíte. Člověk, který má po celý rok příjmy pouze ze zaměstnání (lhostejno, zda v ČR či v zahraničí), přičemž tato zaměstnání se navzájem nepřekrývají, nemá povinnost podat přiznání k dani z příjmu (ale může, když chce).

Pozor na to, že pokud jste loni v Dánsku pobývala déle než polovinu kalendářního roku, tak jste byla daňovým rezidentem v Dánsku, nikoli v ČR. Tím pádem byste pak měla podat přiznání v Dánsku, nikoli v ČR.


 
Platby GoPay

reklama