reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: DPC  (Přečteno 1666 krát)

Monika

• Host
DPC
« kdy: 13. 03. 2019, 22:39:21 »
Dobrý den,
 chtěla bych se zeptat, musím si podávat daňové přiznání když jsem celý rok pracovala na dpč, můj roční výdělek byl 79920, ale skutečně sražená záloha na daň činila 0kč? Vůbec nevím, tady se píše, že i když pracuje jedinec na dpč tak si daňové přiznání musí podat. Moc děkuji za radu.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:DPC
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2019, 08:50:21 »
Pokud příjem ze zaměstnání (zde z DPČ) byl v roce 2018 váš jediný zdanitelný příjem, tak nemáte povinnost podat daňové přiznání. Je přitom jedno, jak vysoký či nízký ten příjem ze zaměstnání byl, a zda z něj byla či nebyla sražená nějaká daň. Nevím, kde jste se dočetla, že musíte podat přiznání, to je nesmysl.

Povinnost podat daňové přiznání byste měla, kdybyste měla např. 2 pracovní poměry, které by se překrývaly, nebo kdybyste byla OSVČ, měla příjmy z pronájmu, z obchodování s cennými papíry atd.

Monika

• Host
« Odpověď #2 kdy: 14. 03. 2019, 17:27:25 »
Tak to moc děkuji za informaci, úplně jsem se lekla, že jsem udělala něco špatně. Přesně jak píšete, můj jediný příjem byl z DPC. Mohu se ještě zeptat, tento rok jsem přešla na DPP s tím, že jsem na zdravotní pojišťovně hlášena jako osoba pečující o 2děti do 15 let. Musím mít oděláno pouze 300h u každého zaměstnavatele. DPC bylo strašně nevýhodné, protože jsem měla nízký příjem a musela jsem si doplácet zdravotní z rozdílu mezi minimální mzdou a mým příjmem. Abych se dostala k věci, musím příští rok podávat daňový a nebo to bude stejné jako když jsem měla smlouvu DPC? Rozumím správně že nebudu muset?
Strašně děkuji, nějak se v tom strácim.
Mějte se

Lada

• Host
« Odpověď #3 kdy: 14. 03. 2019, 19:56:41 »
Pokud máte během roku příjem pouze ze zaměstnání (což může být pracovní smlouva, DPČ nebo DPP), tak nemáte povinnost podat daňové přiznání.

Jinak, pokud bude odměna z DPP více než 10.000 Kč měsíčně (hrubého), tak se z ní odvádí sociální a zdravotní stejně jako z DPČ. Pokud je odměna jen rovných 10.000 Kč hrubého či méně, tak se z ní odvádí pouze daň z příjmu - a samozřejmě si můžete podepsat Prohlášení poplatníka, uplatnit si slevu a tím pádem budete mít daň 0 Kč.

Monika

• Host
« Odpověď #4 kdy: 14. 03. 2019, 20:27:16 »
Aha takhle tedy, moc děkuji za všechno, hodně jste mi pomohla. Mějte se moc hezky  :D
S pozdravem Monika

Reklama

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama