reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Insolvence a vraceni preplatku na dani  (Přečteno 829 krát)

Dan

• Host
Insolvence a vraceni preplatku na dani
« kdy: 15. 03. 2019, 07:25:56 »
Dobry den.Loni v zari mi zacala insolvence.Uz vim,ze mi nejspis vraceny preplatek IS sebere,(3 deti a zena na MD),ale muze si vzit castku celou,nebo jen pomernou cast za dobu,kdy v insolvenci fakticky jsem,tedy od zari do prosince 2018.Dekui za odpoved.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Insolvence a vraceni preplatku na dani
« Odpověď #1 kdy: 15. 03. 2019, 08:42:14 »
Na výši srážky nemá vliv to, jak dlouho jste v oddlužení. Spekulovat na to, že když oddlužení trvá teprve od září 2018, měla by se vám srážet jen nějaká poměrná část, je nesmysl.

Přeplatek, který vyjde zaměstnanci v ročním zúčtování (nebo daňovém přiznání na FÚ) může mít dvě složky - přeplatek na dani a daňový bonus. Kolik z toho bude činit přeplatek na dani a kolik daňový bonus, to je individuální a záleží to na výši mzdy, na výši během roku již odvedené daně a vyplacených bonusů (pokud má dotyčný děti a uplatňuje na ně daňové zvýhodnění), i na tom, jaké si dotyčný poplatník uplatní daňové slevy a nezdanitelné částky.

Z té části, kterou tvoří přeplatek na dani, se provádí srážka na oddlužení stejně jako z čisté mzdy. Tu část, kterou tvoří daňový bonus, by měl ale zaměstnavatel vyplatit zaměstnanci, z té se srážka na oddlužení neprovádí (stejně jako u měsíčního bonusu). Ovšem zaměstnanec by měl sám tento příjem předat insolvenčnímu správci, stejně jako jakýkoli případný další příjem, který získá během trvání oddlužení (např. dary, výhry ve sportce, dědictví, autorské příjmy, příjmy z pronájmu atd.).

Dan

• Host
Re:Insolvence a vraceni preplatku na dani
« Odpověď #2 kdy: 15. 03. 2019, 09:17:59 »
Odpoved je dokonala.Dekuji

Platby GoPay

reklama