reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Exekuce  (Přečteno 2288 krát)

Václav

• Host
Exekuce
« kdy: 15. 03. 2019, 18:17:53 »
Dobrý den,

mám dotaz. Jsem zaměstnaný a pracuji na VPP jako živnostník. Mám Exekuci od FÚ na srážky ze mzdy a nyní po mne chce další exekutor, který není z žádné státní správy, měsíční splátky v určité výši. Kdybych ji měl odvádět tak mi nezůstane na živobytí. Má nárok přijít a zabavit mi věci, nebo požadovat splátky.

Děkuji moc za radu

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Exekuce
« Odpověď #1 kdy: 17. 03. 2019, 22:50:35 »
Exekutoři jsou soukromí, na tom není nic divného. A ano, exekutor má nárok na to přijít k vám domů, zabavit vám vaše věci a prodat je v dražbě. Jsou některé věci, které vám exekutor zabavit nesmí - například obvyklé vybavení domácnosti (postel, lednička, pračka aj.). Ale třeba takovou televizi, počítač nebo auto by vám zabavit mohl. Rovněž může zabavit věci, které sice nepatří vám, ale nacházejí se v bytě, ve kterém přebýváte. Je pak na pravém vlastníkovi, aby dokázal, že ty věci patří ve skutečnosti jemu (třeba fakturami či jinými písemnými listinami). Také vám exekutor může obstavit bankovní účet a vzít si z něj peníze, nebo si nechat vyplatit vaše penzijní připojištění. Pokud vlastníte nějakou nemovitost, může exekutor na ni vystavit exekuci a dát ji do dražby.

Na výši splátek byste se s exekutorem mohl pokusit domluvit, třeba se spokojí s nižšími měsíčními splátkami, pokud budete platit pravidelně. Ale někteří exekutoři jsou opravdu nesmlouvaví.

Platby GoPay

reklama