reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zdaňovací období  (Přečteno 2428 krát)

Pedro

• Host
Zdaňovací období
« kdy: 17. 03. 2019, 12:11:44 »
Zdravím. Chtěl bych se zeptat záludnou otázku :) Jak je to se zdaňovacím obdobím, jež Zákon o daních z příjmu definuje jako kalendářní rok, a časovými zónami? Jsem daňový rezident ČR a mám příjmy ze zahraničí (USA). Zdanitelný příjem (úrok) byl na zahraniční účet připsán 31. 12. 2018 těsně před půlnocí lokálního času, tedy 1. 1. 2019 kolem 6:00 středoevropského času. Patří tento příjem do zdaňovacího období 2018 nebo 2019?

Je vůbec právní předpis, který tuto otázku zodpovídá a jestli ano, o jaký předpis a paragraf se jedná?

Díky
Pedro

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Zdaňovací období
« Odpověď #1 kdy: 17. 03. 2019, 22:55:46 »
Zkuste se zeptat na vašem místně příslušném finančním úřadě. Ti budou vaše přiznání posuzovat, tak ať vám řeknou, jak to chtějí.

Osobně se domnívám, že pokud byste úřednici zamával před nosem výpisem ze zahraničního účtu, na kterém by bylo uvedeno datum připsání úroku 31.12.2018, tak by se řídila tímto datem a nějaké časové zóny by nezkoumala.

Pedro

• Host
Re:Zdaňovací období
« Odpověď #2 kdy: 07. 04. 2019, 14:27:43 »
Díky za odpověď. Na formuláři 1042-S byl tento příjem uveden, tak jsem ho zahrnul do DP 2018.
Pedro

Platby GoPay

reklama