reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: sleva na dani  (Přečteno 923 krát)

Radek

  • Host
sleva na dani
« kdy: 19. 03. 2019, 05:51:34 »
Dobrý den, máme s přítelkyní hypotéku na rekonstrukci bytu. Nejsem majitelem bytu, ani tam zatím nemám trvalé bydliště. Jen jsem plátce. Mohu uplatnit odpočet na daních?Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Lada

  • Host
Re:sleva na dani
« Odpověď #1 kdy: 19. 03. 2019, 08:32:40 »
Myslím, že by se to mělo řídit § 15 odst. 3 písm. e) zákona o daních z příjmů:

"e) údržba a změna stavby bytového domu, rodinného domu, bytu v nájmu nebo v užívání..."

V tomto případě si může poplatník odečíst úroky z úvěru, jestliže splňuje tyto podmínky:
- ve zdaňovacím období byt užíval k trvalému bydlení
- je vlastník, nebo nájemce či uživatel této nemovitosti

"Trvalé bydliště" není totéž co "trvalé bydlení". Zda tam máte či nemáte trvalé bydliště, to je jedno. Hlavní je, zda v tom bytě skutečně fyzicky bydlíte, a to trvale, nikoli přechodně (na rozdíl třeba od rekreační chaty, kam pouze jezdíte občas na víkend).


 
Platby GoPay

reklama