reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: formulář, bydliště, sražená daň  (Přečteno 1787 krát)

VK

• Host
formulář, bydliště, sražená daň
« kdy: 22. 03. 2019, 15:40:58 »
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat:
1) zda mi pro daňové přiznání stačí formulář "Přiznání pro zaměstnance s příjmy pouze z ČR"? Dva měsíce jsem měla jednoho zaměstnavatele, pak jsem přešla do jiné práce, která navazovala, v ČR, jiné příjmy jsem neměla, ke konci roku PPM.
2) v úvodu "finanční úřad pro..." se myslí dle trvalého bydliště, nebo dle bydliště, kde jsem daný rok strávila (tzn. přechodné, tzn. dle sídla zaměstnavatele)?
3) částku z Potvrzení o zdanitelných příjmech ze záv. činnosti (...), z řádku 9. "skutečně sražená záloha na daň z příjmů uvedených na ř. 2", zapíši do formuláře jako "sražená daň na DzP ze závislé činnosti - zálohová nebo srážková?,

děkuji,

V. K.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:formulář, bydliště, sražená daň
« Odpověď #1 kdy: 24. 03. 2019, 19:56:55 »
1) Formulář "Přiznání pro zaměstnance s příjmy pouze z ČR" neznám. Asi máte na mysli formulář "Daň z příjmů fyzických osob pro poplatníky mající pouze příjmy ze závislé činnosti ze zdrojů na území ČR". Jestli jste měla příjmy pouze ze zaměstnání, tak tento formulář vám opravdu stačí. PPM není zdanitelný příjem a do daňového přiznání se neuvádí.

2) Myslí se finanční úřad, pod který spadáte vy sama, nikoli ten, pod který spadá váš zaměstnavatel.

3) Je to zálohová daň. (Pro potvrzení o zdanitelných příjmech, ze kterých byla sražena srážková daň, je jiný formulář, ve kterém je jasně uvedeno, že se jedná o "daň vybíranou srážkou".)

Platby GoPay

reklama