reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Žádost k daňovému přiznání  (Přečteno 1706 krát)

Monika

  • Host
Žádost k daňovému přiznání
« kdy: 23. 03. 2019, 13:50:00 »
Dobrý den,prosím o radu,mamka si  podala daňové přiznání sama,protože je od srpna ve starobním důchodu,paní jí druhý den zavolala,že má doložit žádost,při návštěvě pracoviště ,jí ukázala papír,jenže jamka to v té rychlosti ne zaregistrovala,co tam je napsané.
Děkuji za jakoukoliv radu
Hezký den

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamanova

  • Host
Re:Žádost k daňovému přiznání
« Odpověď #1 kdy: 23. 03. 2019, 20:32:44 »
Napište dotaz srozumitelněji, nerozumím, o co Vám jde. Pokud podala daňové přiznání (na FÚ), tak jakou žádost má doložit? O návštěvu jakého pracoviště se jedná, když nepracuje = pobírá star. důchod?


Lada

  • Host
Re:Žádost k daňovému přiznání
« Odpověď #2 kdy: 24. 03. 2019, 19:29:12 »
Jestli mamince v tom přiznání vyšel přeplatek, který by jí finančák měl vracet, tak možná prostě jen zapomněla podepsat žádost o vrácení přeplatku. Finančák ten přeplatek totiž bez toho nevrátí.

Žádost o vrácení přeplatku je součástí formuláře daňového přiznání, není to samostatný papír. Ale jde o to, že ten, kdo má přeplatek daně, musí ten formulář podepsat dvakrát - první podpis je za to, že podává přiznání, druhý podpis je, že žádá o vrácení přeplatku. Příslušné kolonky jsou na stejné stránce formuláře, kousek pod sebou.

Jestli tohle není ono, tak bude muset mamka zavolat na FÚ a zeptat se jich znovu, nebo si tam ještě jednou zajít. My tady přece nevíme, co jí ta úřednice ukázala za papír a co na něm bylo. Pokud vaše maminka nerozuměla tomu, co po ní chtějí, měla se jich zeptat a nechat si vše pořádně vysvětlit.


 
Platby GoPay

reklama