reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: špatně vyplněné daň přiznání  (Přečteno 882 krát)

Alena

• Host
špatně vyplněné daň přiznání
« kdy: 02. 04. 2019, 07:08:00 »
Dobrý den, jsem zaměstnanec a daň.přiznání za mě podává můj zaměstnavatel. Nikdy by mě nenapadlo, že pokud budu investovat na Zonky, že se můj příjem bude muset zohlednit (i když daň povinnost z toho vyplývá zatím 0-přijmy přesáhly 6000Kč,ale výdaje jsou větší). Přesto bych ho měla podat sama. Bohužel jsem až teď zjistila, jak to opravdu je, že se nebere v potaz vlastně až zisk či ztráta, jenomže mezitím 2x už zaměstnavatel to přiznání odevzdal a já podepsala, že jsem neměla žádné jiné příjmy. Nevím, jak z toho ven. Nechat to plavat a přiznat všechny přijmy a uplatnit výdaje pak za všechny 3 roky. Nebo to mám risknout a nechat to plavat, když je daň povinnost stejně nula a začít až od roku 2019. Nevím, jsem z toho dost nervozni. Nechci, aby kolegyně v práci s tím měla nějaké opletačky. Poradíte někdo?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:špatně vyplněné daň přiznání
« Odpověď #1 kdy: 02. 04. 2019, 10:26:31 »
Zaměstnavatel nikdy za své zaměstnance nepodává daňové přiznání. Zaměstnavatel pouze udělá těm svým zaměstnancům, kteří ho o to požádají, roční zúčtování daně z příjmů. Daňové přiznání si musí podat každý sám na finančním úřadě. Takže vy nemáte špatně vyplněné daňové přiznání - za poslední roky totiž finanční úřad neobdržel žádné daňové přiznání s vaším jménem. (Pokud jste ho nepodala vy sama, tak to neudělal nikdo.)

Zaměstnavatel vám samozřejmě v těch letech, za které jste měla příjem ze Zonky, udělal roční zúčtování daně neoprávněně. Měla jste totiž povinnost podat přiznání na FÚ, a v takovém případě zaměstnavatel nesmí svému zaměstnanci udělat roční zúčtování.

Můžete zkusit opožděně podat přiznání za ty předchozí roky (s tím, že můžete očekávat penále za jeho pozdní podání, a dost možná té vaší kolegyni, která vám zúčtování v práci dělala, způsobíte větší či menší problém). Nebo můžete již uplynulé období nechat být a od roku 2019 to začít dělat správně (a doufat, že na to FÚ nepřijde). Rozhodnutí je na vás.

Platby GoPay

reklama