reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: plnění pojišťovny po autonehodě  (Přečteno 2274 krát)

Vlasta

• Host
plnění pojišťovny po autonehodě
« kdy: 02. 04. 2019, 15:32:45 »
Dobrý den,
mám dotaz ohledně plnění pojišťovny v případě autonehody. Měla jsem autohavárii, kterou zavinila řidička a z jejího povinného ručení mi likvidátorka pojišťovny navrhla buďto opravu vozidla ve výši cca 200000 Kč nebo úhradu totální škody ve výši 210000 Kč. Zvolila jsem opravu. Vzhledem k tomu, že auto mělo před před havárii hodnotu 290000 Kč, dožadovala jsem se vyrovnání do tržní hodnoty vozu, ale byla jsem rezolutně odmítnuta. Můžete mi poradit, na koho se obrátit, aby mi pomohl v jednání s pojišťovnou? Děkuji za odpověď, Vlasta.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Petr Dufek

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:plnění pojišťovny po autonehodě
« Odpověď #1 kdy: 03. 04. 2019, 13:53:08 »
Dobrý den,

k Vašemu dotazu, několik zajímavých informací můžete i v článku z roku 2017 publikovaném zde na tomto serveru (autor:
Richard W. Fetter):
https://www.mesec.cz/clanky/po-autonehode-pojistovna-musi-vyrovnat-i-snizeni-trzni-hodnoty-vozu/

Pokud jste volila opravu vozidla - Máte nebo měla byste mít v současnosti vůz opraven, v pojízdném stavu a na první pohled byste nepoznala, že vozidlo bylo havarováno. Dle výše uvedeného článku ve, kterém je zmíněno rozhodnutí Ústavního soudu, máte nárok ještě na dorovnání poklesu hodnoty opraveného vozidla. Tj. rozdíl obvyklé hodnoty vozu před pojistnou událostí a po pojistné události (opraveného vozidla).

K tomu, aby jste mohla toto odškodnění požadovat je potřeba nejdříve prokázat, že k tomuto poklesu hodnoty došlo.

Tj. podloženo znaleckými posudky o hodnotě vozidla před a po pojistné události. A vzhledem k tomu, že tuto škodu poškození standardně nevyžadují odškodnit je dost pravděpodobné, že tohoto odškodnění se nakonec budete muset, stejně, domáhat soudní cestou.

Nicméně dotaz, který jste zde vznesla je spíše na zkušeného právníka a nikoliv na diskusní fórum. Doporučuji tedy raději vyhledat právníka se specializací na občanské právo.

Platby GoPay

reklama