reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: 3 pracovní smlouvy na DPP prosím o radu  (Přečteno 9387 krát)

Honza

  • Host
3 pracovní smlouvy na DPP prosím o radu
« kdy: 05. 04. 2019, 09:00:38 »
Ahoj všem,

prosím poradíte mi jak mam správně postupovat ohledně 3 souběžných zaměstnání na DPP?
Všechny budou s výdělkem do 10 000Kč hrubého. Vím, že mohu podepsat slevu na poplatníka pouze u jednoho zaměstavatele.
U kterého z těch 3 bych měl podepsat slevu na dani? Dle výdělku? Budu placený hodinově. A jak to bude se zdravotním pojištěním, předpokládám že to si budu muset platit sám, každý měsíc.

Děkuji moc za rady.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:3 pracovní smlouvy na DPP prosím o radu
« Odpověď #1 kdy: 05. 04. 2019, 12:13:47 »
Jen pro ujasnění pojmů - vy nemáte 3 pracovní smlouvy. Nemáte ani jednu pracovní smlouvu. Dohoda o provedení práce není pracovní smlouva.

Pokud budete mít u všech 3 DPP měsíční výdělek do 10.000 Kč hrubého, nebude se ani z jedné DPP odvádět zdravotní pojištění. Správně se domníváte, že si ho budete muset platit sám (zdravotní pojišťovny neváhají případné dluhy vymáhat exekučně). Na webu vaší zdravotní pojišťovny najdete, kolik má na zdravotním pojištění měsíčně platit tzv. OBZP (osoba bez zdanitelných příjmů). Mezi OBZP patří mimo jiné i ti, kdo mají příjmy pouze z DPP do 10.000 Kč hrubého měsíčně.

Prohlášení poplatníka (do kterého uvádíte, jaké chcete uplatnit slevy) můžete skutečně podepsat pouze u jednoho zaměstnavatele ve stejném měsíci. U kterého z těch tří, to je jedno. Vybírala podle toho, u kterého zaměstnavatele předpokládáte, že budete mít za měsíc nejvyšší mzdu. Pokud to nedokážete odhadnout, pak si asi budete muset hodit korunou...


nova

  • Host
Re:3 pracovní smlouvy na DPP prosím o radu
« Odpověď #2 kdy: 09. 04. 2019, 14:26:36 »
Na DPP můžete u každého zaměstnavatele odpracovat za rok max. 300 hod. Vyplatí se Vám udělat daňové přiznání (podává se na FÚ)- vyžádáte si od všech zaměstnavatelů potvrzení o zdanitelných příjmech a vyplníte daň. přiznání a odevzdáte.


 
Platby GoPay

reklama