reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: renta  (Přečteno 2014 krát)

Bohdana

• Host
renta
« kdy: 08. 04. 2019, 10:53:12 »
Přečetla jsem několik článků na internetu ohledně renty, konkrétně i článek na měšec.cz a doposud mi není jasné jak se renta vyplácí. Já osobně pobírám rentu, kterou mi vyplácí kooperativa. Byla mi uznána nemoc z povolání 15.2.2017 a vznik nároku na vyplácení od 10.1.2018 a dodnes mi nikdo neřekl,nebo přblížil jak a z čeho se vypočítává. Navíc kde jsem byla zaměstnaná, z důvodu nemoci z povolání, neměli pro mě další uplatnění, takže se mnou rozvázali pracovní poměr. Vše v pořádku, až do doby kdy jsem začala pracovat jinde na poloviční úvazek. Po několika měsících, jsem dostala opět výpověď, dohodou, firma přecházela pod jinou a kooperativa na to reagovala s tím, že mám tzv. stop výdělek, že jsem nebyla propuštěna z důvodu nemoci z povolání. Proto se na Vás obracím se žádostí, zda mi můžete objasnit, nebo přiblížit, jak a z čeho se vyvozuje a následně renta vyplácí a za jakých podmínek mohu pracovat, aniž bych komukoli škodila?

Nyní jsem na úřadu práce a mám nabídku práce opět na zkrácený úvazek, jen nevím jakou smlouvu mám akceptovat, abych si neuškodila.

Děkuji za odpověď s pozdravem  Bohdana

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama