reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: dotaz ohledně ročního zúčtování daně  (Přečteno 1108 krát)

marek

• Host
dotaz ohledně ročního zúčtování daně
« kdy: 09. 04. 2019, 09:53:38 »
Dobrý den pane Molíne,

prosím Vás, chtěl jsem se zeptat na mojí situaci.

v roce 2018 jsem byl zaměstnaný od začátku roku do konce května 2018 na zkrácený úvazek, normálně na pracovní smlouvu. Následně jsem nebyl zaměstnaný od 1.6 až do prosince a 1.12 jsem nastoupil na DPP k jinému zaměstnavateli.
Mzdovému účetnímu u dotyčného zaměstnavatele jsem doložil potvrzení o příjmech období 1.1 - 31.5.2018 + potvrzení o studiu a písemně jsem ji oznámil že jsem byl nezaměstnaný od 1.6 do 30.11.2018.

Mimo to jsem po celý rok, výjma července a srpna studentem VŠ.

Chci se zeptat v jaké výši bych měl obdržet finanční částku z RZD?

Bylo mi totiž zasláno 590 Kč, a to se mi nějak nezdá.

Děkuji předem za odpověd.

Reklama

• Stálý člen

reklama

nova

• Host
Re:dotaz ohledně ročního zúčtování daně
« Odpověď #1 kdy: 09. 04. 2019, 14:23:24 »
Podívejte se na výplatní pásky. Je možné, že jste za celou dobu zaměstnání v r. 2019 na zálohách zaplatil "jen" 590 Kč, tudíž Vám nemůže být vráceno více než kolik Vám bylo sraženo. Tzv. " daňový bonus" se týká jen daňového zvýhodnění na děti. Je možné, že jste nemohl uplatnit celou slevu na poplatníka a na studenta, protože Váš výdělek nebyl v takové výši, abyste uplatnil celé slevy, na které byste jinak nárok měl (kdybyste měl příjem vyšší).

Lada

• Host
Re:dotaz ohledně ročního zúčtování daně
« Odpověď #2 kdy: 11. 04. 2019, 08:55:57 »
Pokud byste měl měsíčně hrubou mzdu třeba 50.000 Kč, tak by vám pochopitelně bylo co vracet. Ale podle toho, co píšete, odhaduji, že se vaše měsíční hrubá mzda pohybovala spíše kolem 5.000 Kč. To pak můžete být rád, že vám vůbec vrátili nějakou daň. Taky jste nemusel mít nárok na vrácení žádné daně.

Nepíšete, kolik přesně jste bral, ale vzhledem k tomu, že jste pracoval nejprve na zkrácený úvazek a poté na DPP, se domnívám, že vaše mzda byla dosti nízká. Z nízké mzdy se platí jen malá daň, nebo dokonce i žádná daň (protože uplatněná sleva na dani pokryje celou daň). Pak není nic divného na tom, že za celý rok 2018 jste celkem zaplatil daň opravdu pouze ve výši 590 Kč (a ta vám byla při ročním zúčtování daně celá vrácena). Nemáte nárok na vrácení větší částky, než která vám byla na dani stržena - bez ohledu na to, kolik máte daňových slev. Nemá na to žádný vliv ani to, zda jste pracoval na DPP či HPP nebo byl nezaměstnaný.

Platby GoPay

reklama