reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Invaldní důchod z mladí  (Přečteno 1549 krát)

Hanka

• Host
Invaldní důchod z mladí
« kdy: 15. 04. 2019, 00:37:03 »
Dobrý den,mám syna 16 let který chodí do neziskové specialní školy letos bude končit.Ráda bych požádala o ID z mládí s Dg epilepsie,LMR vědomosti na 5 leté dítko,autismus,ADHD s poruchou koordinace,nutkavé chování,hyperakusie.Syn měl nastoupit do 10 ročníku pokračovat tedy ve speciální škole dle stavu na to má nárok.Ale jak to u nás chodi ředitelka si potřebuje otevřít školu praktickou 2 letou 30km od bydliště kdy svos má být autem do školy....syn jezdí jen vlaky,problém cizí prostředí,lidi atd atd.Druhá škola která zde je je podobný problém je stání velká budova se spousty cizích lidi nemožnost tam syna jen dostat.Takže jsem se rozhodla po povinné školní docházce nechat syna doma a žádat o ID z mládí.Syn má 3 stupeň PNP a kartu ZTP/P takže zdr.za něj stále bude platit stát a důchodové není povinné pro ID z mládí.Jen netuším kdy jde o něj žádat....když hledám info vždy je to nekonkrétně....když jsem volala na OSSZ tak paní neustále odpovídala jako že snad otravuji....že neví jestli dostane kluk 3 ID že to nemůže vědět ale to sem po ní nechtěla,ale chápu ze tam asi lidi volají a myslí si že má paní věšteckou kouli.Jde mi jen o to jestli mohu žádat teť v 16 nebo musim čekat aspoň do 17 let.Děkuji moc za odpovědi

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama