reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: faktury na Slovensko - zapocitavaji se do limitu pro DPH  (Přečteno 1876 krát)

Martin

• Host
Ahoj,

mam ceskou zivnost, jsem neplatce DPH. Kazdy mesic fakturuju jedne firme na Slovnesku. Jsem tedy osoba registrovana. Na faktrure je DPH 0% a samotna DPH je odvadena Slovenskou firmou na Slovensku, ktera je platce DPH.

Muj dotaz je, pocitaji se mi tyto faktury (obrat z techto faktur) do limitu 1mil. pro to, abych se stal platcem DPH nebo se tyto faktury do limitu pro DPH nepocitaji?

Dekuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:faktury na Slovensko - zapocitavaji se do limitu pro DPH
« Odpověď #1 kdy: 17. 04. 2019, 14:08:14 »
Tak na tohle bacha, aby ti nevznikla povinnost být plátce DPH bez ohledu na obrat!

https://www.idoklad.cz/blog/fakturujete-zahranici-zrejme-jste-identifikovana-osoba

Martin

• Host
Re:faktury na Slovensko - zapocitavaji se do limitu pro DPH
« Odpověď #2 kdy: 17. 04. 2019, 16:27:21 »
Identifikovana osoba jsem a v pripade fakturace na Slovensko musim v za dany mesic podat prislusne vykazy... Jelikoz slovenska firma nakupuje sluzbu ze zahranici, odvadi DPH ona a ja mam na fakture DPH nulovou.

Jde mi vylucne o to, ci se tyto faktury pocitaji do limitu pro placeni DPH ci nikoliv.

Platby GoPay

reklama