reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dane DE  (Přečteno 5228 krát)

Jingls

• Host
Dane DE
« kdy: 30. 04. 2019, 08:16:56 »

Zdravim
Jiz nekolik let pracuji v DE jako pendler..trv.bydliste v CZ..denne dojizdim do zamestnani.
Mam v CR hypoteku na dum, kterou jsem vzdy davala do dan.priznani (resp uroky). Ted mam novou danovou poradkyni, ktera mi tvrdi, ze to neni mozne, ze bych musela mit hypo v DE.
Provadime momentalne rekonstrukci tohoto domu a v DE na FU mi bylo receno,ze do dani mohu dat vse a jako potvrzeni vypis z banky o provedene platbe. Ona zase tvrdi,ze musim mit faktury a jeste potvrzeni vypis z banky provedene platby.
Dale nechapu.. byla jsem delsi dobu v prac.neschopnosti (cca4mesice loni)a ona mi tvrdi, ze se nemocenska zdanuje a ze mam tim vysoke prijmy. Fin.urad mi jasne sdelil, ze se nemoc.davky ezdanuji. Jak bych mohla mit vysoke prijmy,kdyz jsem diky nemoci  pobirala jen cast mzdy.
Dekuji za odpoved
Smidova K.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Dane DE
« Odpověď #1 kdy: 30. 04. 2019, 16:13:27 »
Nepíšete, jestli jste zaměstnanec nebo OSVČ, ani ve kterém státě podáváte přiznání, jestli v DE nebo v CZ.

Ale nejlepší rada patrně bude, abyste vyměnila daňovou poradkyni. Jestli není schopna vám vše vysvětlit tak, abyste to pochopila a nemusela se ptát na to samé znovu na internetových diskusích, tak je to poradkyně k ničemu.

Platby GoPay

reklama