reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Příjem z pronájmu, danit jej podle §7 a nebo podle §9?  (Přečteno 3353 krát)

Michal

  • Host
Vážené dámy, vážení pánové, obracím se na Vás s žádostí o kalkulaci zodpovězení mého dotazu.

Jedná se mi o to, že bych si chtěl od právnické osoby pronajmout bytový dům (právnická osoba má tento bytový dům pochopitelně zahrnut v obchdoním majetku). Já bych si tedy dejme tomu pronajal 8 bytových jednotek v tomto domě a ty bych dále podnajímal koncovým nájemníkům. Můj dotaz konkrétně směřuje na to, zda se tato situace posuzeje z pohledu daňového jako příjem z pronájmu daněný podle § 9 DAP a nebo již jako podnikání klasicky podle §7? Samozřejmě jde o sociální a zdravotní pojištění, na který má paragrafové vyhodnocení této situace kruciální vliv.

Děkuji a jsem s pozdravem M.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



 
Platby GoPay

reklama