reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Placeni dani  (Přečteno 7020 krát)

Majka

  • Host
Placeni dani
« kdy: 20. 05. 2019, 11:32:46 »
Dobry den. Ziji a pracuji v Anglii. Po prestehovani do CR, bych pracovala z domu pro stejnou firmu ale nevim, jak je to s placenim dani, zdravotnim pojistenim,E atd. Muzete mne prosim poradit, popr. kde bych tuto informaci zjistila? Už tu byl stejný dotaz, ale bohuzel jsem nenasla odpoved. Dekuji. Majka

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:Placeni dani
« Odpověď #1 kdy: 21. 05. 2019, 10:04:47 »
Záleží na tom, jestli byste pro ně pracovala jako jejich zaměstnanec, nebo jako freelancer (tj. vlastně podnikatel - OSVČ, který fakturuje služby svému zákazníkovi).

V prvním případě daně a pojištění řeší zaměstnavatel. I když zde to bude komplikováno tím, že zaměstnavatel je v Anglii, zatímco vy v ČR. Takže ohledně daní budete řešit věci jako daňové rezidentství, smlouvy o zamezení dvojího zdanění...   

Ve druhém případě si musíte pořídit živnostenský list, zaregistrovat se na finančním úřadě, OSSZ a zdravotní pojišťovně coby OSVČ, a odvádět v ČR pojištění i daně stejným způsobem, jako ostatní OSVČ.

Co se týče přesnějších odpovědí, ohledně sociálního pojištění můžete telefonicky kontaktovat OSSZ, ohledně zdravotního pojištění zase zdravotní pojišťovnu, ohledně daní daňového poradce nebo finančák.


 
Platby GoPay

reklama