reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Růžovka (daně) + zápočtový list  (Přečteno 11130 krát)

Lukáššš

• Host
Růžovka (daně) + zápočtový list
« kdy: 21. 07. 2015, 15:06:48 »
Dobrý den mam dve otazky, jedna zní proc žádá a k čemu slouží zapoctovy list pro meho noveho zamestnavatele? Z jakého duvodu zada zamestnavatel zapoctovy list od meho predchoziho zamestnavatele a jak sním poté nakládá?

Druhá otazka zní proc se setkávám stím, že mnoho zamestnavatelu (firmy,společnosti)) svym zamestnancum mladým do 26let, automaticky nenabízejí danove priznani k podpisu tzv ruzovku. Musel jsem si o ni pozadat osobne a poté kvuli mne, firma musela ruzovku k podpisu nabidnout i ostatnim, aby se asi nereklo, ze ji mám podepsanou jen já. Není to treba tím, že firma když zamestnannci nemaji podepsane priznani k dani nebo prohlaseni, že maji nejake vyhody od statů? Jiné vysvetlení me nenapada proc ho nenabízejí automaticky.

Díky za info. Hezký další spocený den. :))))

Reklama

• Stálý člen

reklama

nova

• Host
Re:Růžovka (daně) + zápočtový list
« Odpověď #1 kdy: 21. 07. 2015, 16:42:07 »
Zápočtový list (potvrz. o zaměstnání) nyní už slouží k tomu, aby zaměstnavatel věděl, že jiného zaměstnavatele nemáte. To ale není hlavní důvod. Pokud totiž máte u více zaměstnavatelů např. PP, tak od nich záp. list nedostanete. Hlavním důvodem je, že na tomto potvrzení MUSÍ zaměstnavatel uvádět všechny exekuce, které zaměstnanec má. Stejně si pak ale nechává  mzdová úč. napsat ještě vlastnoručně od tohoto zaměstnance, že žádnou exekuci nemá (a že není v insolvenci), pokud to nemá na ZL vyplněné. To je totiž dost průšvih, kdyby mzdová úč. měla srážet exekuci a nesrážela. Pak by se dohledávalo, kdo tu chybu udělal. A není to příjemné, pokud by mzdová úč. pochybila...
Co se týká daň. prohl. (růžovky). To může mít zaměstnanec podepsané jen u jednoho zaměstnavatele, pokud jich má více současně. Je to věcí zaměstnance, aby se dožadoval podepsání, není to povinnost zaměstnavatele, aby nabízel podepsání. Jinak, ujišťuji Vás, že zaměstnavatel (ani mzdová úč.) z toho žádnou výhodu nemá - ať zaměstnanec podepíše nebo nepodepíše. Pokud vyjde daň, tak ji musí odevzdat na FÚ, pokud má zaměstnanec slevu a tím větší výplatu, tak ty peníze dá zaměstnanci. Zaměstnaneac také o nic nepřichází. Pokud nepodepíše a má vyšší daně - v daň.- př., které podá na FÚ nebo v RZD (u posledního zaměstnavatele, kam dodá všechna potvrz. o zaměstnání), se mu příp. přeplatek vrátí.

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #2 kdy: 21. 07. 2015, 16:53:09 »
Podle mne to nenabízejí proto, že předpokládají, že můžete mít více brigád, takže bůhví jak to s Vámi bude.
A samozřejmě také proto, že je to pro ně méně práce.

Lilia

• Host
« Odpověď #3 kdy: 07. 01. 2017, 12:56:47 »
konkrétní vysvětlení najdeš na http://www.triarios.cz/

Platby GoPay

reklama