reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: odpocet DPH koupe skrine na dokumenty  (Přečteno 5706 krát)

katka web

  • Host
odpocet DPH koupe skrine na dokumenty
« kdy: 12. 06. 2019, 10:27:46 »
Dobry den,
do kancelare jsem si koupila skrin. Na fakture je uvedeno 14944 bez DPH a, DPH 2240. celkove 17185. Z castky je 2000 montaz a zbytek material.


Rad bych vyuzila odpocet dph. Poradite mi prosim do jake sekce uvest v kontrolnim hlaseni a kam v souhrnem hlaseni, Muj predpoklad je kategorie B2 s tim, ze to vypada na kolonky Zaklad Dane 2 a Dan 2, nebot dle vypoctu od dodavatele to vypada na 15% DPH.

 Dekuji moc

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaLada

  • Host
Re:odpocet DPH koupe skrine na dokumenty
« Odpověď #1 kdy: 13. 06. 2019, 10:58:17 »
To % sazby DPH přece musí mít dodavatel na faktuře jasně uvedeno. Neexistuje, že by odběratel měl hádat, jaké sazbě DPH ta faktura podléhá.

Navíc, jelikož píšete, že se jedná o skříň do kanceláře (tedy do podnikání), tak sazba DPH rozhodně nemůže být pouhých 15 %, ale má by být 21 %.

Dále záleží na tom, zda je ta skříň volně stojící nebo je to vestavěná skříň, kterou vám dodali včetně montáže (zapracování do budovy).

V prvním případě (volně stojící) se fakturuje klasicky: základ + DPH = celková částka.

Ve druhém případě (vestavěná) to podléhá režimu přenesení daňové povinnosti, tj. dodavatel fakturuje pouze základ daně (u vás 14944 Kč) a zákazník musí přiznat daň na vstupu i na výstupu (tzv. "tuzemský reverse charge"). I v tomto druhém případě musí ale dodavatel na fakturu uvést, jaké sazbě DPH to podléhá (ale jen uvede % sazby, nebude výši DPH vyčíslovat). To vše za předpokladu, že zákazník je plátce DPH (což vy jste). 
Platby GoPay

reklama