reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Goldenbrug group, zkušenosti?  (Přečteno 82172 krát)

Offline sshad0ws

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Goldenbrug group, zkušenosti?
« Odpověď #15 kdy: 17. 07. 2019, 10:54:08 »
Na odlehčení situace: Je vidět, že mentálně slabšími chvilkami trpí většina populace :-)

Pane Pavle netěší mě Vaše situace, ale naštěstí v mém případě jsem nešel za hranice toho co by mě omezilo či ohrozilo na normálním fungování jak píše pan Boban. Doufám, že se Vám již podařilo se z nepříznivé situace dostat. Nenechte se jimi rozhodit, očividně ani netuší koho už dostali a koho ne. Nebo to naopak zkouší znovu. Jak jsem již zmiňoval, mě naháněli z FxGlobal téměř hned potom co jsem skončil u TradeCentrum a úplnou "náhodou" mi vysvětlovali jak to dělají jinak, jak pod vedením jejich odborníků se prakticky nemůže stát, že by klient přišel o investované prostředky. Prý jedním ze stěžejních bodů je nastavení míry rizika ještě před samotným obchodováním a zvolením strategie na míru.
Popravdě, když mi volali tuším minulý čtvrtek, velice rychle jim došly argumenty potom, co jsem odvětil jak je možné, že je za nimi stejná společnost Goldenburg Group.

Jedna věc je zmiňovaná neznalost, která jak je známo neomlouvá, ale na druhou stranu úmyslně lhát do telefonu o podstatě služby, zatajování zahraničního subjektu a odvolávání se na dozor ČNB... Lidé zodpovědní za tyhle podvody musí mít žaludky ze železa. život v neustále lži podle mě musí vést ke strachu, kdy si na ně někdo počíhá, protože věřím, že jsou lidé mnohem zoufalejší z jejich počínání než já nebo ostatní diskutující.

Dále děkuji panu Kamilovi za příspěvek, nicméně jste asi nepochopil mou otázku, když jsem se ptal na zkušenosti s PKFČR. Chápu, že je pro Vás obtížné pochopit, že nezisková veřejnoprávní organizace se skládá ze soukromých osob nikoliv státních zaměstnanců nebo lidí ve služebním poměru, ale nikde jsem nenašel informaci kde by toto o sobě tvrdili. Tedy ještě jednou díky, ale nikdo zde nestojí o liché štěky, které jsem našel i v jiné diskuzi zde na fóru. O slaboduchém obsahu tohoto webu pak ani nemluvím.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Bohdan

• Host
« Odpověď #16 kdy: 18. 07. 2019, 09:17:16 »
Co je zač ta skupina lidí v pkfčr?

Vystupují jako advokáti, což samozřejmě nemůžou.

Doporučují vám investice, ale nemají na to oprávnění a po pravdě ani kvalifikaci. Nejsou žádní profesionálové, v oboru nemají žádné relevantní zkušenosti.

Přijímají finanční zálohy na neopodstatněné, vykonstruované kauzy.

Pavel

• Host
« Odpověď #17 kdy: 19. 07. 2019, 14:48:51 »
Tak jak čtu bohdana, tak mi přijde že šmejdům už dochází argumentace i fantazie... vy zloději zlodějska co si myslíte, že tímhle dokazujete ?? Že jste mě neokradli??? VY pánové  doufám upřímně,  že skončíte ve vězení za lidské životy co jste zničili včetně toho mého a pokud existuje nebe nebo raj, tak lidé jako vy budou v pekle a trpět stejnou bolestí jako trpíme My !!!

Ale bych jenom nelamentoval, tak nikdo se mi z té organizace jako advokát nepředstavoval jak tvrdíte a žádné další podvody jako děláte vy mi nenabízeli, ale chápu, že pro Vás je taková organizace co upozorňuje veřejnost Váš konec, protože lidé jako já vám naletí, jen když nemají informace a těch je teď  díky nim všude dost, budete muset začít zase prodávat hrnce. Smutné je, že vaše rodiče pane Bohdane by se za Vás styděli, kdyby věděli, že se živíte okrádáním slušných a důvěřujících lidí... fuj..!

Danny

• Host
« Odpověď #18 kdy: 22. 07. 2019, 15:54:13 »
Na osobu z té Vaší super organizace PKFČR bylo podáno trestní oznámení tak jak můžete být důvěryhodní, konkrétně bylo podáno trestní oznámení bankou MONETA Money Bank, a.s. za falšování oficiální dokumentace (konkrétně šlo o pracovní smlouvu, daňové přiznání, platební pásku a další). Zařídil jsem totiž takto 23 svým kolegům úvěr a za “zprostředkovaní” jsem si bral 40% provizi. Všechny informace k této kauze naleznete v policejním spisu a na této webové stránce. http://pkfcr.net/

Pavel

• Host
« Odpověď #19 kdy: 22. 07. 2019, 17:48:55 »
Na osobu z té Vaší super organizace PKFČR bylo podáno trestní oznámení tak jak můžete být důvěryhodní, konkrétně bylo podáno trestní oznámení bankou MONETA Money Bank, a.s. za falšování oficiální dokumentace (konkrétně šlo o pracovní smlouvu, daňové přiznání, platební pásku a další). Zařídil jsem totiž takto 23 svým kolegům úvěr a za “zprostředkovaní” jsem si bral 40% provizi. Všechny informace k této kauze naleznete v policejním spisu a na této webové stránce. http://pkfcr.net/

Už jsem pochopil, že jsou tu bezpáteřní šmejdi co za bílého světla okrádají lidi, ale tady to je nová úroveň, vy okradate důchodce a ještě se snažíte házet špínu všude okolo, úplně upřímně i kdyby na někoho z té organizace bylo podáno trestní oznámení co to má společného s naším problémem?? Nechci mluvit za ostatní, ale upřímně je pro mě furt důvěryhodnější informace a příběhy poškozených co mi ukázal syn na www.facebook.com/pkfcr  než to jsem si přečetl na tom PKFČR.net to mi přijde, že psal ňaký chudák jako jste vy. Který je totálně bledý vzteky, že se někdo veřejně postavil proti jejich praktikám a snaží se je odhaliz jak to jen jde. Za druhé nechápu proč píšete jak můžete být důvěryhodní, já o ňakou důvěryhodnost nestojím a bojuji sám za sebe. Já upřímně chci zpátky peníze o které mě Topforex okradl a nic jiného.. A pokud mi má pomoct upřímně i třeba romský spoluobčan s obuškem, tak je mi to opravdu jedno. Šmejd jako vy, co chodí do práce krást, tohle nemůže pochopit. Já momentálně jsem se musel vrátit na brigádu v 72 letech je to pro mě skoro nemožné, ale musim, nehodlám být zátěži pro syna a jejich rodinu, ale firma a lidé jako vy mi zničili život, mějte trochu ucty a pokud nemáte něco jiného než stránku co sem dáváte asi po třetí v tomto příspěvku a už i v jiném, tak se na to vykašlete... boží mlýny melou pomalu, ale jistě..

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline sshad0ws

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 24. 07. 2019, 17:39:21 »
Pane Pavle, skutečně je zbytečné nechat se vyprovokovat.

Popravdě jsem nečekal, že se tu strhne taková vášnivá debata. Toto divadélko mě ovšem přimělo domluvit si schůzku se zástupcem PKFČR. Abych se vyjádřil k zde rozebíraným věcem, na které jsem se ptal a pravděpodobně mohou zajímat i další nezúčastněné čtenáře diskuze:

- žádnou advokátní činnost nedělají, na to mají smluvní advokátní kancelář(e?). Nejsem si jistý zda-li mluvil o jedné či více, tak jako tak to situaci nemění
- k doporučování investic mi řekli to, že mi mohou pomoci zúžit seznam investičních nástrojů pro mě vhodných, a následně eventuálně prověřit mnou vybranou společnost z hlediska právní legitimity atd.
- k otázkám na trestní oznámení mluvil celkem otevřeně o tom, že tyto společnosti se již pokusili vyhrožovat soudními spory ať už organizaci nebo jejím členům. V tomto tedy nemůžu potvrdit ani vyvrátit tvrzení o trestním stíhání

Samozřejmě nemohu hodnotit výsledky této organizace, ale pán (úmyslně neuvádím jméno abych zde nerozpoutal další diskuzi o ničem) působil dobrým dojmem a rozhodně věděl o čem mluví. Po mých šťouravých otázkách se i dotázal jestli jsem nebyl na webu .net a jestli tomu věřím. Berou jí prý jako důkaz toho, že dělají dobrou činnost a zoufalost cituji "šmejdů po kterých jdeme". V poslední řadě poukázal, že nenávist vůči této organizaci pramení z části z toho, že část členů tvoří bývalí zaměstnanci těchto společností i díky kterým mají dobrý přehled o tom jak jejich struktury fungují. Zajímalo by mě, zda někdo z pánu Danny, Bohdan či Kamil se vyjádří a třeba dále rozvedou co tedy měli na mysli  :)

Aleš

• Host
« Odpověď #21 kdy: 28. 07. 2019, 10:43:36 »
V případě, že se domníváte, že jste utrpěli škodu v důsledku jednání kyperského obchodníka s cennými papíry Goldenburg Group Limited (respektive jeho českých spolupracujících subjektů) doporučuji se obrátit nejprve přímo na tohoto obchodníka. Viz:

http://goldenburggroup.eu/wp-content/uploads/2019/06/Complaints_Procedure_for_Clients.pdf

Pokud obchodník stížnost zamítne, kontaktujte kyperského finančního ombudsmana.

Můžete se také obrátit na ČNB, CySEC (Kyperská komise pro cenné papíry), případně ESMA (Evropský orgán pro cenné papíry a trhy), které v oblasti kapitálového trhu vykonávají dohled, ale tyto instituce nemají pravomoc vymoci zpět finanční prostředky, o které jste v důsledku jednání obchodníka (či spolupracujících osob) přišli.

Pavel

• Host
« Odpověď #22 kdy: 31. 07. 2019, 22:47:50 »
Dobrý den

Už jsem jim volal a psal , přestali brát telefony hned jak jsem byl bez peněz a na maily přišla odpověď, že je to moje chyba a že je to moc mrzí.... navíc když mi volali a přesvědčovali mě, tak to byla česká firma a mluvilo se jen česky a potom co jsem poslal peníze, tak mi najednou do 3-4 hodin volalo Kyperského číslo a mladý muž mě hned tlačil k počítači a že je ideální příležitost začít, protože je zajímavá situace a měl bych si přeposlat víc peněz už to měl být signál, jenže hned jsme otevřeli první obchod a už jsem prý musel počkat jak se to bude vyvíjet. Kdyby mě předem řekli, že reklamace se bude řešit na Kypru a v řeckém jazyce tak by jsem v životě do toho nešel,jenže já ani nevěděl, že je to ňáke CFD a natož ňáke kasíno... to jsem se všechno dověděl až teď a stejně to furt moc nechápu..

Bohužel anglicky jsem naprosto bezradný, za nás se učilo rusky a už i tam bych měl po tolika letech asi problém.

Každopádně děkuji za radu, kdybych toho byl schopen rád bych to nějak poslal, zkusím sehnat prekladatele, jen netuším kolik to může stát,  peněz už prostě mám opravdu pomálu

Boban

• Host
« Odpověď #23 kdy: 01. 08. 2019, 14:20:01 »
Ohledně zde doporučovaných způsobů podání stížnosti na brokera – rozdělil bych to na dvě části. Pokud jste se setkali s nekalými praktikami a je to pro vás z morálního či etického hlediska principiální záležitost a vy se chcete aktivně podílet na boji proti těmto nešvarům, tak stížnost u mezinárodních institucí dává smysl. Jen je třeba přijmout jistou procesní náročnost a rovněž bych to primárně doporučil lidem, kteří nemají problémy s angličtinou. Jak už ale uvádí Aleš, tyto instituce (a to i včetně naší ČNB) nebudou vstupovat do soukromoprávních sporů. Oni mohou např. brokerovi udělit pokutu, ale rozhodně nebudou na něm vymáhat vaše ztracené peníze. Nevím, zda je reálné, že by se broker po podání stížnosti s vámi „dobrovolně“ vyrovnal. Má někdo takovou zkušenost?
Pokud je vaším primárním cílem dostat zpět vaše „proinvestované“ peníze (nebo alespoň jejich část), budete zřejmě muset zvolit i jinou cestu (ať už soudní či mimosoudní). Mě osobně by velice zajímalo, zda se najde jediný klient, který se svou stížností uspěl na tom odkazu přímo u Goldenburgu. Uvítal bych zde jeho příspěvek. U tohoto brokera jsem totiž zvyklý na důsledné potírání veškeré kritiky a negativních zkušeností a naprostou bagatelizaci problémů klienta (ten si přece za všechno může sám). Ale třeba se už ledy pohnuly…

Boban

• Host
« Odpověď #24 kdy: 14. 08. 2019, 09:37:12 »
Musím se přiznat, že při psaní příspěvků do této diskuze mi chyběla jedna zásadní informace. Již delší dobu mi bylo divné, že se v posledních době nejen na Měšci, ale i na dalších diskusních fórech objevily velmi negativní zkušenosti a jsou tam dodnes. Za normálních okolností by broker po provozovatelích těch stránek okamžitě vystartoval a tlačil je ke smazání takových příspěvků. Ale ty příspěvky nejenže nebyly smazány, ale dokonce do diskuzí začal vstupovat sám broker s výzvami, aby se klienti obrátili na něho. Říkal jsem si, co asi stojí za takovým obratem a teď už jsem to pochopil.

Stalo se totiž něco, co asi málokdo očekával. Tentokrát už šel do akce přímo i kyperský regulátor CySEC a udělil Goldenburgu za jeho praktiky pokutu ve výši 170 000 EUR. Jistě, pokuta v přepočtu  necelých 4,5 mil. Kč je vzhledem k rozsahu „podnikání“ brokera spíše symbolická. Myslím si však, že tady nejde jen o výši pokuty, ale hlavně o ten vzkaz, který tímto regulátor vyslal do světa. Všechna ta svědectví bývalých klientů i zaměstnanců Goldenburgu popisující principy jeho „profesionální péče“ o klienta, která se broker roky tak úpípě snažil vymazat z veřejného prostoru a ututlat, jsou teď oficiálně potvrzena na papíře od regulátora. Doufám, že toto se už brokerovi vymazat nepodaří.

Kdo má zájem o bližší informace, může se podívat třeba sem:
https://a1finance.cz/investice/forex/brokeri-forexu/goldenburg-topforex-toptrader-aj-dostal-pokutu-od-kyperskeho-regulatora

Ti co jsou v pohodě s angličtinou třeba sem:
https://www.cysec.gov.cy/CMSPages/GetFile.aspx?guid=dfad98b0-7252-44cc-a5f3-665189f848b8
https://55brokers.com/cysec-fines-cif-goldenburg-group-ltd-e170-000/

Offline sshad0ws

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 14. 08. 2019, 16:19:19 »
Po delší odmlce se i já přidávám zpět do diskuze.

Stížnost na Goldenburg Group pro velké překvapení dopadla zamítavě. Společnost si není vědoma žádného prohřešku vůči mé osobě, jejich zaměstnanci se nedopustili ničeho špatného a už vůbec mi neradili!
Jaké překvapení, že právě za tuto činnost, kterou nedělají dostali pokutu...

Dále jsem zaslal stížnost na ČNB, která se vyjádřila ve smyslu, že děkují za podnět, budou se jím zabývat, ale jejich pravomoc je omezená, protože společnost neregulují. Dále mi doporučili se obrátit na zahraničního regulátora, v tomto případě CySEC.

Na vlastní kůži pociťuji, že náš byrokratický systém má poměrně značné nedostatky a zloději jsou lépe chráněni než jejich oběti.

Rozhodně souhlasím, že je pozitivní když se na internetu vyskytují reálné recenze od lidí, kteří skutečně obchodovali u těchto společností. Sám jsem narazil na diskuzi zmiňovanou Bobanem, konkrétně pak zde: https://www.financnik.cz/forum/topic/4070-tradecentrum/ , kde se musím smát nad jejich srdceryvným komentářem o jejich lítosti. Stejně tak jejich zájem o další poznatky. K čemu, když se k problému stejně staví zamítavě?

Za sebe rozhodně hodlám pokračovat v tažení proti nim, kde děkuji Alešovi za další tipy.

Jonas

• Host
« Odpověď #26 kdy: 26. 08. 2019, 22:29:42 »
Ke Goldenburgu: na oficiálním webu kyperské komise CYSEC jsou uvedeny všechny obchodní značky (weby), pod kterými obchodují: https://www.cysec.gov.cy/en-GB/entities/investment-firms/cypriot/40646/: www.goldenburggroup.eu www.topforex.com www.toptrader.eu www.fxglobal.com www.tradecentrum.com www.etrader.eu www.topbinary.com www.xpartners.com www.cfdworld.com Takže to není tak, že se vám ozvou z jiné firmy, ale je to pořád stejná firma ...

K PKFČR: to jsou klasičtí kozlové zahradníky, neboli lidé, co znají, jaké prasárny se klientům dělají a teď to využívají v jednání s obchodníkem. Že to nejsou žádní bílí rytíři je jasné. Ale myslím, že člověk, který ani netuší, co vlastně podepsal a s čím obchodoval (a takových je u podobného telefonického nahánění většina) nemůže na spolupráci s nimi nic ztratit, o své peníze už přece dávno přišel ...

No a tu nejdůležitější informaci mají na webu. Aby nedošlo k nedorozumění, uvádím přesnou citaci:
"U 80,49% účtů retailových investorů došlo, při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele, ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Obchodování s pákovými produkty, jako jsou CFD a FX, zahrnuje podstatné riziko ztráty a nemusí být vhodné pro všechny investory."

Dušan

• Host
« Odpověď #27 kdy: 07. 09. 2019, 11:30:44 »
Pánové. Díky za recenze. Právě jste mi ušetřili půl mega.
Budili důvěru, ale výsledku bych se nedočkal. Díky

Michal

• Host
« Odpověď #28 kdy: 19. 09. 2019, 07:55:41 »
Já bych ČNB nezesměšňoval.... btw třeba o brokerovi Plus 500 nějaké varování vyvstalo od ČNB a ještě to je na webu a to se všude doporučují začátečníkům jaký je to dobrý broker na začátek, takže ano svět je naruby už nějaký pátek...

Shame

• Host
Pozor na Binatex
« Odpověď #29 kdy: 19. 09. 2019, 09:43:43 »
z jednoho webu: ČNB vydala upozornění na obchodní platformu Binatex. Borker (respektive jeho provozující společnost ENCHANTED BUSINESS SOLUTIONS LP) totiž nabízí investiční služby v češtině a za využití bankovních účtů v Česku. Binatex přitom nemá (k dnešnímu dni) žádné oprávnění k poskytování investičních služeb na území ČR. ČNB upozornila také na skutečnost, že na brokera nedohlíží a investice klientů nejsou ze zákona pojištěné.Absence potřebných licencí nezpůsobuje pouze to, že broker nesmí poskytovat své služby českým obchodníkům (jde tedy o nelegální službu). Zároveň nedochází k pojištění vkladů obchodníků proti případnému úpadku brokera, což ze společnosti Binatex činí naprosto nevěrohodnou a pochybnou firmu.

Platby GoPay

reklama