reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Neuvěřené platby kartou např. na Aliexpressu  (Přečteno 4390 krát)

Offline Martina Pešlová

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Neuvěřené platby kartou např. na Aliexpressu
« kdy: 18. 07. 2019, 18:54:30 »
Dobrý večer, nevíte, proč nejsou zajištěny platby na Aliexpress ověřovacím kódem na mobil? Kamarádce takhle vybrali asi deset tisíc (banka si všimla podezřelé operace, kartu zablokovali, peníze vrátili a kamarádce poslali kartu novou). Ale já se od té doby nákupů na Aliexpresu bojím, přece jen to je nepříjemné nemít na pár dní kartu... Děkuji za názor, Martina

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Neuvěřené platby kartou např. na Aliexpressu
« Odpověď #1 kdy: 19. 07. 2019, 05:30:06 »
Také jsem si toho všiml. Ano, ne všichni obchodníci podporují 3D Secure, na druhou stranu je to pak jejich riziko, takovou platbu může klient bez problémů vyreklamovat.
Údaje o kartě nemusí pak uniknout na Aliexpresu, ale kdekoliv, kde člověk platí kartou (klidně v obchodě, kde na kopii platby pro obchodníka je celé číslo karty)

Offline Martina Pešlová

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 22. 07. 2019, 20:57:11 »
Děkuju, takže se toho nemusím bát? Myslim těch plateb na Aliexpresu? Trochu jste mě vyděsil, že se to číslo dá ukrást i při platbě v obchodě.... i když zase... pro platbu na internetu potřebuju ještě ta tři čísla, která jsou na zadní straně karty, a to se v obchodě u pokladny neukládá, ne? Jenže při platbě na Aliexpressu ta tři čísla zadat musím, včetně data platnosti karty, no a to je komplet, co je pro platbu na netu (bez ochrany 3D secure) potřeba :(

Offline Martina Pešlová

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 22. 07. 2019, 21:07:44 »
Ještě prosím o zprávu - mám jednu kartu, se kterou jsem zatím přes internet neplatila. Ani jsem nevybírala z bankomatu. Kartu mi dali k účtu, na který posílám splátky hypošky. Ale na ten účet jen posílám, neberu si z něj. Teoreticky takovou kartu nemůže nikdo zneužít, ten účet mi vybrat nejde, že ne? Kritické jsou ty karty, se kterými se platilo na netu, je to správně? Moc děkuji za odpověď a přeji dobrou noc

Platby GoPay

reklama