reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Datová schránka  (Přečteno 1844 krát)

Offline bartimaeus

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Datová schránka
« kdy: 02. 08. 2019, 15:00:44 »
Dobrý den,

částečně ze zvědavosti a částečně v rámci "pokroku" uvažuji o založení datové schránky a chci se zeptat na následující:

1. Má používání datové schránky nějaké zásadní negativa pro uživatele, které běžný uživatel při registraci nevnímá?

2. Nejsem podnikatel. Mám i tak povinnost podávat daňové přiznaní přes datovou schránku?

Díky za odpovědi

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Roman Bílek

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #1 kdy: 02. 08. 2019, 15:13:11 »
Do datovky mohou fyzicke nepodnikajici osobe chodit dopisy z ruznych uradu. O negativech nevim, rad se necham poucit :)

Boban

• Host
« Odpověď #2 kdy: 03. 08. 2019, 09:36:51 »
Mám svou osobní datovou schránku již 10 let a žádná negativa jsem nezaznamenal. Naopak – ušetřilo mi to spoustu energie a času při komunikaci s různými úřady a institucemi. Ohledně podání daňového přiznání přes datovou schránku – roky už to jinak nedělám. Doporučuji vyplnit daňové přiznání přímo na Daňovém portálu finanční správy (https://www.daneelektronicky.cz/), kde se nachází aplikace „Elektronická podání pro Finanční správu (EPO)“. Tato aplikace vás provede procesem vyplnění, automaticky udělá výpočty a zkontroluje formální správnost a úplnost zadaných údajů. Rovnou z aplikace se proklikem dostanete na přihlášení do své datové schránky a odešlete. Je to jednoduché, rychlé a bez nákladů. Na rozdíl od jiných forem elektronické komunikace má datová schránka v tomto případě výhodu v tom, že nepotřebujete elektronický podpis.

Offline Roman Bílek

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 05. 08. 2019, 08:14:01 »
Hezké shrnutí, díky

Platby GoPay

reklama