reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Daň z příležitostné činnosti (klinická studie)  (Přečteno 2010 krát)

Offline Pavel_S.

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Dobré odpoledne přeji,

prosím o radu ohledně danění příjmu z práce na klinické lékové studii, kterou provádím jako lékař na základě smlouvy
se sponzorem studie (jinak jsem ale běžný zaměstnanec). Jsem v této oblasti úplný laik. Na internetu jsem našel nějaké sporadické informace, že se tento příjem daní podle paragrafu 10, už jsem ale nenašel, jaká ta daň vlastně je ( 15%? ). Dále se zde uvádělo,
že lze odečíst prokazatelně vynaložené výdaje, zde ale nevím, co přesně takovým výdajem je..? Pro úplnost uvádím, že
nejlepším řešením je údajně provádět tuto činnost na ŽL, ten ale nemám, takže to pro mě nepřichází v úvahu.

Předem děkuji za rady

Reklama

• Stálý člen

reklama

Ninaa

• Host
Re:Daň z příležitostné činnosti (klinická studie)
« Odpověď #1 kdy: 09. 08. 2019, 17:43:50 »
Zkuste si počíst zde:
https://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-prijmu/dotazy-a-odpovedi/dan-z-prijmu-fyzickych-osob/aktualne-k-dani-z-prijmu-fyzickych-osob-9559#Pedmt_dan_z_pjm_fyzickch_os

Z mé osobní zkušenosti, pokud vynakládáte svoji práci (používáte svoji hlavu či ruce) a za tu vám platí, tak asi další výdaje s tím nemáte tj nekupujete léky, materiál, nepronajímáte si laboratoř atd atd. Takže jedině paušální náklady. A vyplnit a podat daňové přiznání.
Takže asi bude lepší si najít daňového poradce/nebo budete muset zákon o dani z příjmů si prostudovat sám.
Poptejte se u svých kolegů lékařů, kteří také mají podobný další smlouvu-příjem, buď vám to vysvětlí nebo si od nich nechte dohodit daňového poradce (účetní), který jim dělá daňové přiznání-dá vám dobrou cenu, protože bude váš případ znát.

Platby GoPay

reklama