reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: AutoESA nikdy více  (Přečteno 3479 krát)

Offline Kafuno

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
AutoESA nikdy více
« kdy: 14. 08. 2019, 08:42:52 »
Dobrý den, tak i já se podělím se zkušeností koupě vozu v AutoESA Ostrava. Osudového dne 16. 5. 2019 jsem si na internetových stránkách vyhlídl vůz Opel Meriva starý pět let, najeto cca 37000 km za cenu 234999kč. U auta uvedena sleva na splátky, že si auto můžete koupit za 180000kč, ale jak jsem později zjistil, tak abych se dostal k této ceně musel bych to splácet osm let – takže matoucí sleva, pak uvedeno, že když se zaregistrujete na stránky AutoESA dostanete slevu 10000kč – zase blbost nic jsem nedostal. Při podpisu kupní smlouvy zjišťuji, že cena co mám zaplatit je vyšší  o 3950kč.Ptám se co to je a ejhle byla my zřízena doplňková služba STANDART a nikdo se mě neptá jestli ji vůbec chci, ale vraťme se na začátek. Po příchodu do bazaru a projevení zájmu o koupi zmíněného vozu mi prodejce nabídl zkušební jízdu čehož jsem využil. Auto jelo krásně, žádné pazvuky, netáhlo, sedělo na cestě pěkně. Měl a stále mám z auta dobrý pocit, i když jsem auto přeplatil. Vůz jsem si obešel a prohlédl, rozhodnuto, beru ho. Poté proběhla procedura již zmíněného podpisu kupní smlouvy. Pak předávání vozu. Byl mi dán k podpisu předávací protokol. Čtu si v něm a koukám u auta uvedena rezerva ano a v autě nebyla jen zvedák byl hozen v kufru. Na dotaz kde je, vzděleno, že auto v takovém stavu vykoupili. Tak si říkám OK vyhádal jsem si aspoň lepící sadu. Dále v protokolu auto uvedeno na zimních kolech přitom auto bylo na letních litinových kolech a zimní sada v autě. Dotaz na toto a odpověď, že to vykupovali v zimě a Přehodili to na letní. Pochopitelné jen proč to nezměnili v protokolu že? Předali my klíče od vozu, také sranda sklopný klíč rozbitý a k zámku zpátečky jen jeden klíč bez bez bezpečnostní karty. Dotaz a odpověď opět stejná, tak jsme vůz vykoupili. Auto jsem potřeboval rychle, tak si říkám budiž. Auto převzato. Domluveno, že odvezu zapůjčený vůz, s kterým jsem do bazaru přijel a pro auto si do hodiny přijedu. Než jsem odjel tak jsem požádal prodejce aby mi dofoukl pneumatiky, které byly viditelně podhuštěny čímž mi vyhověli. Přijel jsem si vůz vyzvednout a už jsem si ho neprohlížel, proč taky že? To byla jedna z nespočet chyb co jsem udělal, ale aspoň jsem získal zkušenost. Po ujetí cca 15km domů se mi rozsvítí kontrolka tlaku v pneumatikách. No nic jedeme to dofoukat se na to asi vykašlali. Při dofoukání zjištěno předek v pořádku a zadek podhuštěn, ale zjištěna natrhnutá pravá přední pneumatika. No což jedeme spět do bazaru.  Po příjezdu do bazaru zjevná změna přístupu k zákazníkovi. Čekal jsem zhruba dvě hodiny, abych jim řekl o natržené pneumatice, která nešla vidět při první prohlídce vozu, protože pneumatiky byly podhuštěny, pršelo a tím pádem trhlina byla z celená. Prodejce mi vzdělil, že dofoukal jen předek a jediné co může udělat je sepsat reklamaci. Sepsáno. Odpověď – reklamace zamítnuta z důvodu, že jsem si auto převzal a nic jsem nenamítal (ono námitky byly, ale nikde se nezaznamenaly – další chyba). Tak odvolání. Odpověď – reklamace neoprávněna, ale že mi dají kompenzaci 1000kč za pneumatiku, samozřejmě která je uvedena v předávacím protokolu, jak píšu víše zimní patnáctku. Poškozená pneumatika je letní šestnáctka Michelin 205. Říkám budiž beru aspoň něco a další investice 4000kč za výměnu předních pneumatik, jednu vyměnit nemůžete že? Jak běží čas jsem se pokusil nechat přidělat klíč k zámku zpátečky. Samozřejmě neúspěšně, nemám bezpečnostní kartu. Říkám si původní majitel je z Ostravy zkusím ho sehnat což se mi podařilo a nestačil jsem se divit znovu. Původní majitel mi řekl, že auto do AutoESA prodal za 160000kč a v autě byla i rezerva,trojúhelník, dokonce i tažné lano tam nechal. Dále jim předal od vozu po dvou klíčích od zapalování i zámku zpátečky i s bezpečnostní kartou. Auto při výkupu mělo najeto daleko míň než 37000km a nebylo poškozené. Když se mě zeptal za kolik jsem vůz koupil, tak jsem si vyslechl spoustu nehezkých nadávek, jak ho vzali na hůl a že na ně zřejmě podá trestní oznámení. Tak co říkám si zkusím oslovit prodejce, zdali klíč a kartu někde třeba nezapomněli.  Samozřejmě odpoveď, že jsem si to převzal z jedním klíčem (odvolávají se na předávací protokol) a oni už nic nemají. Tak závěrem co říct? AutoESA už nikdy více, samozřejmě odradím každého, kdo by měl zájem u nich vůz zakoupit nebo prodat. Bazar auto koupené vyrabuje, pobaví se sním a pak ho prodá. Buď vedení společnosti o praktikách Ostravské pobočky neví, což by je trochu omlouvalo anebo což je smutné o tom ví a tolerují to, zisk je zisk že? Přeji všem hezký den a trvejte na pravdivosti předávacího protokolu a nechte si zapsat připomínky vámi zmíněné.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline nubufuso

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:AutoESA nikdy více
« Odpověď #1 kdy: 19. 09. 2019, 11:50:23 »
Auta pofidérní a ochota jen do doby než něco koupíte. A pokud je na autě závada, tak po vyjetí z areálu je to již nezajímá. Prostě hrůza

JJ

• Host
Re:AutoESA nikdy více
« Odpověď #2 kdy: 23. 09. 2019, 10:59:12 »
Takže pokud jim bývalý majitel předal oba klíče od zapalování a vy jste dostal jenom jeden, už se pomalu bát toho aby vůz náhodou někde nezmizel. Bude to rychlé není nutné klást nějaký odpor. Adresu mají. To že bývalý majitel auto prodal za tak nízkou cenu je jenom jeho blbost. Nikdo mu nebránil jej prodat sám přes inzerci.

Platby GoPay

reklama