Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Safefuture.cz  (Přečteno 121325 krát)

Hojta

  • Host
Safefuture.cz
« kdy: 14. 08. 2019, 19:50:17 »
Zdravím všechny, měl bych dotaz jestli máte někdo zkušenosti z investicí do technologií firmy Safefuture.cz.
 Velmi rád bych do této firmy zainvestoval, ale bohužel jsem na internetu nenašel jediný rozumný článek, nebo diskuzi o této firmě.
Byl bych velmi rád za všechny informace ohledně Safefuture.cz. Nabízejí 13% roční úrok s garancí. Ale není mi jasné jaká ta garance je.
Jaká je pravděpodobnost, že firma zkrachuje a já přijdu o všechny peníze, jak je pravděpodobné, že mi firma přestane vyplácet. A hlavně jestli se třeba nejedná o podvod a svoje peníze už nikdy neuvidím. Byl bych tedy velmi rád za jakékoli vyjádření a informace ohledně této firmy. Velmi všem děkuji za odpovědi.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline Patrik Chrz

  • Moderátor
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 227
    • Zobrazit profil
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2019, 05:58:43 »
13 % je velmi podezřelé, za tuhle sazbu už jsou nejlevnější kreditky a kontokorenty, to nedává smysl. Kdyby to byl životaschopný plán, tak jim banka půjčí i za desetinu sazby.


Monika Kolmanová

  • Host
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #2 kdy: 23. 09. 2019, 12:45:59 »
Zdravím Hojto,
ohledně Safefuture dám svoji recenzi a zkušenost. Nad koupí servru jsme s manželem dlouho přemýšleli. Přišlo nám to podezřelé a kladli jsme si asi stejné otázky jako vy. Ale nakonec jsme do toho šli a v prosinci 2018 si jeden koupili.

V praxi to vypadá tak, že si od firmy Safefuture koupíte server, ona vám ho "postaví" a zároveň jim server na 2 roky pronajmete a Safefuture ho pronajímá 3. stranám dál...  Vám pak vyplácí nájem stanovený ve smlouvě. Garance je napsaná ve smlouvě, že nájem bude vyplacen po dobu 2 let a nejde z nájemní smlouvy odstoupit. (Po dobu 2 let se vám vrátí celá hodnota servru plus úroky, pak ho na náklady Safefuture můžete nechat ekologicky zlikvidovat.) Od té doby co jsme si server koupili nám nájem chodí pravidelně a doporučili jsme to i dalším lidem.

Přesvědčila nás de facto jedna věc, proč do toho jít. A to je osoba, která za tím stojí: Martin Šuba. Zjistili jsme si o něm nějaké informace, projeli jeho FB profil, Linkedin, jeho pracovní zkušenosti, to že spravuje realný hotel na Šumavě (U Anděla Michaela), několikrát jsme si s ním volali a usoudili, že to není fiktivní postava někde na Bahamách, ale reálný člověk s dobrou pověstí. Kterou by si asi nechtěl jen tak nějakým podvodem poškodit.

O finance se s manželem hodně zajímáme z pohledu rodiny a píšu i na toto téma blog (www.monikakolmanova.cz), tak pokud byste měl nějaké otázky, klidně mi napiště na monika@monikakolmanova.cz

Mějte se hezky,
Monika


Tom

  • Host
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #3 kdy: 08. 11. 2019, 09:14:04 »
-Nevíte jak je to se zdaněním příjmů z takové investice?
Nikde jsem nenašel informaci, jaké jsou v ČR daňové podmínky pro investující FO, jestli z celých těch příjmů z nájmu musí platit  daň z příjmů.

-A také bych rád věděl, jak je to s DPH. Jestli se z toho HW na začátku zaplatí DPH a jestli ten výnos je 13% z ceny s DPH nebo bez.


Michala

  • Host
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #4 kdy: 28. 11. 2019, 20:27:12 »
Zdravím, zrovna jsem na ně narazila a zaujalo mě to. Podle mě by to mělo fungovat. Jde o výkonné servery, které oni pronajímají za vás dál třetím stranám. Když se podíváte na jejich ceník, kdy oni to pronajímají za 7 479 KČ/ týden a vám vyplácí 9 450 Kč / měsícně, tak jim ještě 20 tis měsíčně zbyde. Že servery pronajímají grafickým studiím zrní rozumně. ... a ano, kdyby to bylo 13% v akciích, tak to je podezřelé, tohle je pronájem konkrétní věci, něco jako "idealni najemce", kdybychom se bavili o realitach.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Monika Kolmanová

  • Host
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #5 kdy: 17. 12. 2019, 13:51:36 »
Ahoj, před 3 měsíci jsem tady napsala svoji zkušenost s firmou SafeFuture. V komentu jsem uvedla svůj mail (monika@monikakolmanova.cz) , kdyby měl někdo další dotazy, ať se může ozvat. A protože těch dotazů bylo dost a zároveň píšu blog o financích, napsala jsem o této investici celý článek.

V článku je popsané, že server máme koupený rok, zda byl v průběhu té doby nějaký problém (ano byl), jak se problém vyřešil a dokonce, že jsme server fyzicky viděli, protože jsme se s firmou setkali.

Takže koho to zajímá, tady je odkaz: https://monikakolmanova.cz/15-zhodnoceni-u-safefuture-aneb-nase-prvni-zkusenost-s-alternativni-investici/

Mějte se hezky,

Monika


armin.tamzarian1

  • Host
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #6 kdy: 19. 12. 2019, 22:24:29 »
Teda tak podezrele vlakno jsem dlouho nevidel. Dve zeny, co se zajimaji o pocitace, na jednom miste.
Blog vypada spis jako PR clanek.

Btw Moniko to tykani ctenarum na blogu je jak pest na oko.


Offline Patrik Chrz

  • Moderátor
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 227
    • Zobrazit profil
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #7 kdy: 20. 12. 2019, 06:17:03 »
Myslím, že je jasné, že jak blog tak tato diskuse je lákadlem na ponziho schéma, protože je jasné, že za těchto podmínek nemůže být projekt ziskový


jan

  • Host
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #8 kdy: 11. 01. 2020, 14:11:59 »
Proč si myslíte, že je tato investice podezřelá, když se dá vydělat na kryptoměnách ročně i více než 100%.


okurek91

  • Host
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #9 kdy: 15. 01. 2020, 16:12:11 »
To je sice pravda, ale stejně tak lze těch 100% i prodělat.


Jarda

  • Host
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #10 kdy: 22. 01. 2020, 17:19:17 »
no tak jasně, firma si od tebe pronajme server a pak na něm těží bitcoiny...tobě ve skutečnosti za ten pronájem vyplatí pakatel toho co vydělá. houby grafický pronájem grafickým firmám :-D


Monika Kolmanová

  • Host
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #11 kdy: 01. 02. 2020, 12:36:49 »
Jestli se tam těží bitcoiny, nebo ne, to se asi nikdo nedozví. :-) Každopádně v tuto chvíli mám server přes rok a nájem chodí tak, jak je definovaný ve smlouvě. A ikdyž je firma sice nová (teprve bude "slavit" 2. narozeniny), tak se nenašel žádný majitel servru, který by psal negativní zkušenost. Zatím tady píšou jen pochybovači, kteří tomu nevěří. A to je v pohodě. Jen mě přišlo škoda, číst si na netu negativní recenze, když já mám s tím pozitivní zkušenost.

PS: A článek na blogu opravdu není PR článek. To je tam koneckonců i napsané. Prostě mám dobrou zkušenost, tak proč bych se o ní nepodělila? Klidně i zadarmo.

Hezký den,

Monika


Romana Šichtová

  • Host
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #12 kdy: 08. 02. 2020, 11:28:41 »
Dve zeny, co se zajimaji o pocitace, na jednom miste.

Ale no taaak ... pane, který jste zůstal názorově v minulém století.
Copak je divného na tom, že se ženy zajímají o své peníze, investují a dokonce se orientují v technologiích?
Já jsem produktová manažerka v IT firmě a tento typ investice je mi blízký. I proto jsem první server koupila skoro před rokem a od té doby i další. Nájmy normálně chodí, co víc k tomu říct.


KM

  • Host
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #13 kdy: 11. 02. 2020, 09:26:39 »
Jsem programátor pracující v ČR pro irskou softwarovou firmu. S majitelem safefuture se znám z jiných předchozích jobů a pronájem výkonu pro naše občasné využití jsem mé stávající firmě doporučil. Funguje to zatím spolehlivě: objednáme, platí se předem, máme dálkově k dispozici daný výkon na určený čas. Normální služba, jako když si půjčíte auto v půjčovně  :-)
Každopádně, úplně levné to není, tedy vydělat se na tom jistě dá. Ale pokud ten extrémní výkon nepotřebuje firma nonstop (jako i ta naše), tak se to pořád vyplatí.


dangerouspast

  • Host
Re:Safefuture.cz
« Odpověď #14 kdy: 25. 11. 2020, 06:16:35 »
Naivita některých lidí skutečně bere dech a nezná mezí. :-) Jednou se nechají nachytat na energii zadarmo, tedy perpetuum mobile, jindy zase na peníze zadarmo — aniž by měli jasno v tom, z jaké práce a z jaké tvorby hodnot peníze pocházejí.

Investiční servery jsou (na rozdíl od perpetua mobile) dosud příliš nový koncept na to, aby byla veřejnost vůči nim imunní. Tedy, česká veřejnost. Ve vyspělejších zemích už mají tuto éru za sebou.

V divokých devadesátých letech se podobný koncept vyskytl v České republice mnohokrát. Jak to dopadlo? Pokaždé zhruba stejně: První investoři byli spokojení. Poslední, největší skupina investorů přišla o všechno.

Ano, zní to lákavě: Koupíte si šíleně předražený server na dva roky, ale na nájmu kupodivu vyděláte víc, než kolik jste do projektu vložili. Ano, vyděláte. Tedy, zpočátku. Jak to celé ve skutečnosti funguje? Pojďme se nad tím zamyslet.

Předně, proč musí být server předražený? Proč se „práce technika“ nedá zaplatit z výnosů? Proč se má platit „elektřina“ na dva roky dopředu, když si má server na sebe a na své napájení vydělat? Tohle opravdu investory „netrkne“?

Doporučuji přečíst si, kdo byl Charles Ponzi a čím se zabýval. Ostatní už je jen další variace na podobné téma. Ale není to všechno jen o exponenciále a o matematice. Umění působit důvěryhodně a přesvědčit lidi o nemožném také patří k věci.

Protože Ponziho schéma je už dlouho nezákonné, je pokaždé nutné celou věc zaobalit tak, aby se zdála být legitimní. Například chovem hlemýžďů (pro které si musíte koupit krmivo na 2 roky dopředu). Například prodejem bezcenných potravinových doplňků (kterých si musíte předem nakoupit plný sklep). Například investičními servery (u kterých musíte předem zaplatit „elektřinu“)...

Společným jmenovatelem těchto typů podnikání je maskování Ponziho schématu mnohem rafinovanějším a obtížněji postižitelným pyramidovým modelem. Pyramidový model se (zejména v počátečních fázích) velmi těžko prokazuje. Není totiž nijak neobvyklé, když startupy v počátečních fázích podnikání nevytvářejí zisk a hledají investory.

Co přesně je u investičních serverů podezřelé? Předně, nelze si nevšimnout, že ve srovnání s velkými poskytovateli cloudových služeb (například Amazon, Google, Microsoft) jsou služby těchto investičních serverů podezřele „neveřejné“. Když už se nějaká čísla a ceníky konečně objeví, jsou tyto služby nesmyslně drahé, naprosto bez šance konkurovat zavedeným poskytovatelům. Nejčastější výmluvou bývá, že se investiční servery pronajímají pouze „velkým“ zákazníkům. Což vybízí k několika otázkám:

1. Jak je možné, že ohromné firmy typu Amazon, Google a Microsoft jsou ochotné pronajmout jednotlivé servery jednotlivým lidem, snadno a rychle, po chvilce klikání na webu, zatímco malá firma u vesnického hostince prý něco takového buď vůbec nedokáže, nebo sice dokáže, ale jedině za přemrštěné ceny?

2. Proč by si zákazník — velký nebo malý — chtěl pronajmout server u hostince, když u velkých cloudových poskytovatelů má mnohem nižší ceny, mnohem širší výběr platforem, téměř neomezenou škálovatelnost, mnohem snazší, standardizovanou vzdálenou správu, globální redundanci a s ní i mnohem vyšší míru spolehlivosti atd.? Proč by si někdo raději pronajal předražené řešení s jedním jediným geografickým umístěním?

3. Opravdu nikoho nenapadlo ptát se, proč je „likvidace“ serveru zdarma, zatímco převzetí serveru investorem, které by firmu vyšlo (bez likvidace) mnohem levněji, stojí 13000 Kč? Ta naivita, s jakou si někdo představuje, že každý zakoupený server skutečně existuje, je smutná a úsměvná zároveň.

Jak tedy tento systém vytváří zisk? Stejně jako hlemýždi a stejně jako prášek Herbalife, servery v celém procesu hrají velmi malou roli. Několik jich může existovat, to bezesporu. Na aktuálních fotografiích jich je 84, zdá se, byť otázkou zůstává, co z toho jsou servery a co jsou jen prázdné „rámy“. Jak velké cloudové služby lze asi poskytovat s 84 servery? Kde jsou ti „velcí“ zákazníci? Co když přijde průměrný zákazník od Amazonu / Googlu / Microsoftu a vyžádá si 1000 serverů? Že se vůbec ptám. Úloha těchto serverů je pouze „formální“ — překrývají (zakázané) Ponziho schéma jiným obchodním modelem (legálním, byť morálně problematickým). Těším se, až si některý investigativní novinář zkusí pronájem serverů objednat.

Jediný důležitý fakt v celém tomto elaborátu: Vaše „nájemné“ jde přímo z peněz dalších investorů, NE z provozu serverů!

Co o takovém systému říká matematika? Říká, že dokud business poroste exponenciálně, všechno bude v pořádku. Přijde nový investor a jeho investice zaplatí nájemné předchozím investorům. Serverů bude samozřejmě mnohem méně než investorů, to je jasné: Servery jsou v podstastě přítěží a jsou především „na ukázku“ — nebýt serverů, bylo by celé podnikání sice mnohem výnosnější, ale nezákonné. Servery celý systém legalizují, přinejmenším do doby, než kvocient růstu klesne pod jistou mez.

Pokud slíbíte investorům zhodnocení 10% ročně a každý rok přibude víc než 10% investorů, bude na první pohled všechno v pořádku a vklady nově příchozích investorů pokryjí nájmy vyplácené předchozím investorům, včetně 10% zhodnocení. Růst výrazně rychlejší než 10% bude znamenat pro firmu zisk. Růst pomalejší než 10% bude znamenat ztrátu. Zastavení růstu (které u každého růstu nevyhnutelně přijde) pak bude znamenat, že se všechno sesype jako domeček z karet, protože průběžná tvorba hodnot smysluplnou prací v celém systému chybí. Bezprostřední závislost na exponenciálním růstu je typickým znakem pyramidových modelů.

Jinými slovy, problém je, že celý systém není založený na průběžné tvorbě hodnot a poskytování služeb prací (na rozdíl od skutečných cloudů typu Amazon, Google nebo Microsoft), nýbrž na lákání dalších investorů. Jakmile bude trh nasycený a počet nových investorů přestane růst tempem, které by uspokojilo slibované zhodnocení předchozích vkladů, pyramida se sesype.

Zpočátku bude všechno skvěle fungovat. Přijde spousta spokojených investorů, kteří dostanou své slibované peníze a budou projekt chválit a věřit, že jejich server opravdu existoval, opravdu poskytoval služby a vytvářel hodnoty a opravdu byl nakonec ekologicky zlikvidovaný — zatímco kdyby chtěli firmě ušetřit náklady na likvidaci a server si sami odvézt, stálo by je to 13000 Kč. To zní zhruba stejně věrohodně jako Červená karkulka.

Smutné je, že tahle činnost nevytváří nic pozitivního. V ekonomice neplní mezeru v poptávce, nýbrž pouze mezeru v obchodním a trestním právu. Přelévá finance od nových investorů k původním a doufá ve stálý exponenciální růst. Inu, doufat může.

Nad výdělkem nakonec (nevyhnutelně) spláče poslední skupina investorů. Být či nebýt v poslední skupině investorů je jen otázkou štěstí. Poslední investoři najdou zavřenou kancelář na předměstí, zrušená telefonní čísla, vyklizenou halu, kde prý kdysi byly „jejich“ servery, atd.

Kéž by z toho všeho aspoň vzešlo něco dobrého. Kéž by se aspoň podařilo něco podstatného vypočítat pro průmysl či pro vědu. Jenže kdepak — takové výpočty probíhají u Amazonu, Googlu a Microsoftu s globální škálovatelností, nikoliv někde u hostince.


 
Platby GoPay