reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Hypotéka (půjčí i na daň?)  (Přečteno 20002 krát)

Offline Richard Tuháček

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Hypotéka (půjčí i na daň?)
« kdy: 15. 08. 2019, 13:58:55 »
Dobrý den, rád bych se tu informoval, zda je možné, aby mi hypotéku půjčili nejenom na byt ale i na daň, která se platí finančáku? Nebo to by se řešilo půjčkou? Cash nechci dávat, aby mi zbylo na reko...

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Tomas123456789

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Hypotéka (půjčí i na daň?)
« Odpověď #1 kdy: 15. 08. 2019, 14:28:56 »
Půjčí do 80% zástavní ceny nemovitosti (pozor neplést s kupní cenou!!). KB umí až do 90%, ale je to drahé (a o 1% dražší než se dá vyjednat) Ale ani floka navíc nepůjčej.

EDIT: Vše nad to je potřeba řešit jiným druhem úvěru bez možnosti zástavy (spotřebák...) a pozor banky to neviděj rády. + je potřeba si spočítat jestli dosáhnete na parametry podle ČNB (splatka hypo + splátka všeho ostatního) < 45% čistého přijmu, nebo že hypo < 9*(roční příjem)
« Poslední změna: 15. 08. 2019, 14:36:00 od Tomas123456789 »

Matej

• Host
« Odpověď #2 kdy: 23. 08. 2019, 16:49:20 »
Mozem sa spytat, co znamena "banky to nevidej rady" ? Je tam mensia miera schvaleni hypotek, kdyz ma clovek spolecne s tym pujcku, aj ked je schopen splacet ? (podla objektivnych parametrov)

Offline Tomas123456789

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 26. 08. 2019, 09:02:06 »
Půčka nevadí, ale když jsme měsíc z5 žádali o hypotéku 3 300 000 Kč tak banka chtěla doklad že ty peníze co použijeme do 100% (1M Kč) jsou naše a nejsou z žádné půjčky. Pokud by se během schvalování hypotéky ukázal nějaký záznam v registrech (že si žádáme někde o něco jiného a nedoložili bychom jim potvrzení o tom že k tomuto obchodu nedošlo) tak by to byla stopka ze strany banky. Řešením by bylo si půjčit ty peníze co chybí půl roku před samotným vyřizováním hypotéky Doufám že to takto stačí

Offline Richard Tuháček

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 29. 08. 2019, 17:56:29 »
Děkuju všem za reakce. Mám tu update = byl jsem v bance:D Půjčí mi i bez hotovosti, bez jakýchkoliv mých vlastních prostředků, a půjčí mi i na daň FÚ, říkají tomu neúčelová část dotace (hypoteční banka), dokonce jim bude jedno, za co to utratím. To je super. Co už tak veselé není, ale podělim se s váma: Takže půjčí mi i bez mojí finanční účast, ale za předpokladu, pokud dokážu dát bance dostatečnou zástavu: Ukázkový příklad – chtěl jsem si půjčit 5 milionů (co to dneska je :D)) Drásal jsem si koeficienty slečny úřednice a výpočet by byl tenhle: Pět milionů krát koeficient výše úvěru násobila 1,4, to znamená dát bance zástavu v hodnotě 7 milionů. Tzn. ručit ještě dalším bytem. Vzhledem k tomu, že nemám ani jeden byt, tak maličko problém :D Ale teoreticky no problém, dokonce by půjčili i na tu 4% daň :)

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Richard Tuháček

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 29. 08. 2019, 18:02:05 »
Jo a pak ještě stojí za zmínku další kámen úrazu, tentokrát od Č. národní banky. Ta od letoška sleduje, jak moc může být člověk zadlužen.  Tam je to čistej příjem krát rok krát nějakej koeficient 9. Např. při čistým 30 tisíc mně samotnýmu půjčí 3,2 milionu. Takže žádná sláva při dnešních cenách bytů v Praze:D No zůstanu holt v pronájmu, dokud jsem sám. Kdybychom na to byli dva, to už by to šlo, to ne že ne no  8)

Offline Tomas123456789

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 30. 08. 2019, 09:05:27 »
Ano o tom jsem nahoře mluvil do 80% ceny nemovitosti (nemovitostí :-) ). Mě se vyplatilo jít pár let z5 (4 roky zpět) mimo prahu a koupit tam byt za mega, dneska má hodnotu 2,2M. Takže vše se dá nějak vyřešit. Ono i když by jste o to žádali dva, tak to není žádná výhra. Na rozumný byt v Praze je potřeba cca 8M tzn 1,5M cache a splátka cca 25-30k. Což je dost sebevražedné když pak žena odejde na rodičák. Samozřejmě když má chlap příjem 80K tak je to asi v klidu. A ceny nemovitostí rostou rychleji než platy takže by bylo potřeba se nad tím zamyslet. A 32k/měsíc je na Prahu průměr/podprůměr a žádná sláva

Platby GoPay

reklama