reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Sleva na poplatníka  (Přečteno 3551 krát)

Offline PrometeheusCZ

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Sleva na poplatníka
« kdy: 17. 08. 2019, 17:39:41 »
Dobrý den,
jsem studentem VŠ, minulý rok (2018) jsem si přes léto, tedy červenec - srpen přivydělával brigádně na DPP. U zaměstnavatele jsem uplatnil slevu na dani (konkrétně na poplatníka a studenta). Letos mne bývalí zaměstnavatel kontaktoval jestli bych opět přes léto pracoval u nich, že pro mne mají připravenou smlouvu, odmítl jsem s tím že letos brigádu nepotřebuji. Dnes z nepochopitelných důvodu mi do emailu došla od účetní výplatnice za období 07/2019 viz příloha. Nemám s bývalým zaměstnavatelem podepsanou žádnou smlouvu ať už pracovní nebo prohlášení poplatníka. V této oblasti se vůbec neorientuji a možná zde budu za blbce, ale nepřijde mi to úplně v pořádku a působí to na mne tak, že na mé jméno nadále pobírají nějaké slevy na daních. Děkuji za vysvětlení a popřípadě kam se obrátit.

Reklama

• Stálý člen

reklama

nova

• Host
Re:Sleva na poplatníka
« Odpověď #1 kdy: 17. 08. 2019, 20:44:10 »
a na té výplatnici je co? Nějaký příjem? Poslali Vám nějaké peníze?

Lada

• Host
Re:Sleva na poplatníka
« Odpověď #2 kdy: 20. 08. 2019, 08:47:21 »
Zaměstnavatel si na vás nemůže uplatňovat daňové slevy - leda byste byl zdravotně postižený a oni si na vás díky tomu uplatňoval slevu v daňovém přiznání k dani z příjmů právnických osob. Sleva na poplatníka a na studenta je sleva pro vás coby zaměstnance, zaměstnavatel z ní nemá nic. Jediné, co mě napadá, je že by na vás mohl mít nelegálně evidovanou nějakou fingovanou DPP, přičemž peníze by vám vyplácel v hotovosti "jen jako" a ve skutečnosti by si je ponechával. Ovšem je i možné, že vás prostě jen mzdové účetní omylem nahlásil jako zaměstnance.

Kontaktujte mzdovou účtárnu té firmy, případně rovnou majitele firmy, ať vám to vysvětlí. Trvejte na tom, že s nimi žádnou DPP uzavřenou nemáte a žádnou práci jste pro ně nevykonával.

Platby GoPay

reklama