reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Sleva na dani na vdanou dceru  (Přečteno 1179 krát)

Offline MiaP

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Sleva na dani na vdanou dceru
« kdy: 11. 09. 2019, 05:33:09 »
Dobrý den, bydlím s rodiči ve společně hospodařící domácnosti. Pracuji a studuji dálkově vysokou školu. Slevu ma studenta si uplatňuji já ve svém zaměstnání a slevu na dítě si uplatňuje i můj otec. O víkendu jsem se vdala a stále bydlíme s rodiči v domácnosti. Já si slevu na studenta uplatňovat můžu stále, ale jak je to se slevou na dítě u mého otce už nevím a nemůžu nikde zjistit. Manžel je zaměstnaný a má stálý příjem stejně jako já. Děkuji za každou radu.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Lada

  • Host
Re:Sleva na dani na vdanou dceru
« Odpověď #1 kdy: 12. 09. 2019, 09:33:31 »
Podle toho, co je uvedené v Zákoně o daních z příjmů § 35c odst. 8, se domnívám, že pokud má váš manžel dostatečně vysoké příjmy, tak si má na vás uplatňovat slevu na manželku. Teprve pokud by takové příjmy neměl, může si váš otec, jestliže spolu budete žít ve společně hospodařící domácnosti, na vás uplatnit daňové zvýhodnění na dítě.

Váš manžel si ale zřejmě slevu na manželku uplatnit nemůže, protože píšete, že jste zaměstnaná, což znamená, že nejspíš nebude splněna podmínka, že manželka nesmí mít roční příjem větší než 68.000 Kč.


 
Platby GoPay

reklama