reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Investice pro studenta  (Přečteno 2798 krát)

Offline Shadow2000

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Investice pro studenta
« kdy: 27. 09. 2019, 23:41:37 »
Dobrý den,

poslední dobou přemýšlím, co s penězi. Nechci mít přebytečné peníze jen na účtě. Vzhledem k tomu, že budu ještě nějaký rok studovat, tak dost uvažuji o investicích. Zatím spíše o krátkodobých. Stavební spoření už mám, ale to je momentálně vše. Měli by jste nějaký tip prosím? Jsem schopen investovat 300-800,- měsíčně. Vím, že to není moc, ale nechci tady střílet teď vyšší částky, kdyby to pro mě bylo náhodou víc, než jsem schopen pokrýt.

Děkuji všem za rady.

Reklama

• Stálý člen

reklama

ivo

• Host
Re:Investice pro studenta
« Odpověď #1 kdy: 28. 09. 2019, 13:27:59 »
Do začátku bych navrhoval si vytvořit nějakou bezpečnostní finanční rezervu .
Obecně se doporučuje na 3-6 měsíců .
A dát je stranou na nějaký spořící účet.

Další návrh pokud je nějaký pravidelný příjem .Tak úrazovou pojistku.
Když je člověk mladý a zdraví vyjde to levněji .
I když jeto citlivé téma .
Tak doporučuji knihy od p. Dušana šídla.
Ještě přes pojistku se nespoří ! Bohužel  stále se najdou jednici co to stále nabízí.

Jak to máte s teorii ?
Učí dnes na těch školách něco na toto téma ?

Co do začátku nějakou knížku ?
Inteligentní investor p. Grahama. Pro někoho  to může být drahá . Ale někdy se dá koupit v nějaké slevové akci.
Aktuálně na Alza 40%  sleva .Grada 20% sleva.  To jen pro informaci .
Nebo knihy od českých autorů p. Tyl a Syrový .
Naspal bych tu i další odkazy ,ale nejspíš bych tím mohl porušit místní pravidla .
Zkus najít forum na finexpert jsou tam na investice hodně k přečtení . 

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Investice pro studenta
« Odpověď #2 kdy: 30. 09. 2019, 11:11:15 »
A myslíš, že pro studenta má smysl se uvazovat k dlouhodobým investicím? Neznám tvoji finanční situaci, ale obvykle je to tak, že největší výdaje jsou během studia a krátce po něm a - jako na potvoru - může být hodnota fondů zrovna dole a nemusíš z toho dostat ani to, co jsi tam vložil. Stavebko je super, cca ti skončí s dobou studia a případně se z něj dá použít i úvěr na bydlení, zbytek bych asi dával na spořící účet, stejně se může během studia zjistit, že budeš potřebovat nějakou finanční injekci (zahraniční stáž, nějaké vybavení do školy, případně po skončení něco pro výkon budoucího povolání,...). Výnos z pár stovek měsíčně stejně bude na úrovni statistické chyby, v tomto případě mi přijde, že podstoupené riziko by nebylo adekvátní reálnému výnosu.

Platby GoPay

reklama