reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: zveřejnění hrubé roční mzdy  (Přečteno 2189 krát)

Offline nickcarter

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
zveřejnění hrubé roční mzdy
« kdy: 30. 09. 2019, 00:25:32 »
Zdravím všechny,
mám takovou myšlenku a dlouho nenacházím, že by to někde bylo. Jedná se mi o to, že se všeobecně lže o "výdělku". Jediné spravedlivé posouzení je uvedení sumy hrubé roční mzdy, včetně uvedení dnů pracovní neschopnosti. Všeobecně platí, že někdo řekne svůj čistý plat a jaksi zapomene, že byl 14 dní nemocný, přišel o prémie a tak si postěžuje, jaký je chudák. Další se chce pochlubit, tak vám řekne svůj hrubý plat i s mimořádnou roční prémií. Prostě informace totálně k hovnu, stejně jako výše základního platu.
Řada lidí to nechce říct, ale někdo ano a přišlo by mi skvělý to normálně naskenovat, vymazat třeba osobní údaje, třeba firmu. Udělat k tomu jen popis, třeba: muž, hasič řadový, okres Tachov. Tak nějak si zahrát na realitu :) Nenašel jsem na netu, že by to někde bylo taky nemám tušení, jestli by to porušovalo kdovíjaký zákon... Vážně jsem uvažoval o založení takové webové stránky nebo by se toho ujal Měšec ?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:zveřejnění hrubé roční mzdy
« Odpověď #1 kdy: 30. 09. 2019, 11:12:28 »
Něco takového už dělá statistický úřad, ano, není to dokonalé, na druhou stranu to vyváží velkým množstvím dat (všechny mzdy), které nikdo jiný nastřádat nedokáže.

Platby GoPay

reklama