Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: PROHLÁŠENÍ poplatníka daně z příjmů fyzických osob  (Přečteno 7602 krát)

Offline Kamilkakocova

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Dobrý den, od ledna do května jsem pracovala na DPP, kde jsem podepsala PROHLÁŠENÍ poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků. Nyní jsem nastoupila do jiné firmy na DPP, kde mi řekli, že nemohu mít tento papír podepsaný u 2 zaměstnavatelů v jednom roce. Opravdu je to problém, když je mezi prací v těchto firmách rozestup 5 měsíců? Děkuji za odpověď

Reklama

• Stálý člen

nova

• Host
Re:PROHLÁŠENÍ poplatníka daně z příjmů fyzických osob
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2019, 09:56:22 »
Nesmíte mít podepsané daň. prohlášení současně u více zaměstnavatelů. Pokud jste měla podepsané daň. prohl. u předchozího zaměstnavatele je jedno jaký prac-právní vztah máte - Vás se týká  DPP (jak jste uvedla) - a skončila tam tuto dohodu, automaticky skončilo i podepsané daň. prohl. Pak můžete podepsat daň. prohl. u nového zaměstnavatele (nyní). Pokud ale máte obě DPP souběžně (nevadí, že některý měsíc příjem máte a některý nemáte, ale dohoda je stále platná), pak byste musela u té první dohody zrušit podepsané daň. prohl. a mohla byste si ho podepsat u nynějšího zaměstnavatele. Jen poznámka - jestli je Váš jediný příjem DPP a jste ještě v produktivním věku a nejste v kat., za kterou je plátcem ZP stát, pak je na zvážení, proč nemáte třeba prac. smlouvu. Pokud máte někde prac. poměr a pak ještě v dalším zaměstnání DPP, pak už určitě máte podepsané daň. prohlášení u prac. poměru a nesmíte mít daň. prohl. podepsané nikde jinde. Pak je otázka, zda musíte nebo můžete podat daň. přiznání. Aby člověk správně odpověděl, a hlavně poradil (např. k pojištění, nároku na dovolenou apod.), je třeba znát k této Vaší problematice více údajů.

Platby GoPay