reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: bonusy na děti  (Přečteno 991 krát)

Offline Nekvindova

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
bonusy na děti
« kdy: 09. 12. 2019, 13:38:23 »
Dobrý den, měla bych dotaz ohledně bonusů na děti. Jsem dlouhodobě zaměstnaná v sociálních službách (pečování o lidi s Alzheimerem) leden 2019 jsem chodila do zaměstnání, kde jsem vydělala cca 20tis Kč. V únoru 2019 jsem musela nastoupit na pokyn lékaře na nemocenskou, jelikož jsem byla těhotná a moje práci nelze vykonávat v těhotenství. V srpnu 2019 jsem z nemocenské přešla před porodem na mateřskou. V září jsem porodila a nyní čerpám mateřskou. Můj dotaz zní, mám nárok na proplacení bonůsů na děti? Dočetla jsem se, že nárok je pokud můj příjem dělá polovinu minimální mzdy tj. cca 80tis. Započítávají se nemocenská nebo mateřská do příjmu? Mockrát děkuji za každou radu, která by mi pomohla. Nedokáže mi to nikdo řict s jistotou, někdo říká, že jo nekdo že ne.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:bonusy na děti
« Odpověď #1 kdy: 10. 12. 2019, 12:38:55 »
Bohužel, dávky od státu (jako je nemocenská nebo mateřská) se jako příjem pro tento účel nepočítají. Tím pádem nesplňujete podmínku pro vyplacení bonusů na děti. Ale daňové zvýhodnění na děti si může místo Vás uplatnit jejich otec, pokud s nimi žije ve společně hospodařící domácnosti (což je další z podmínek) a má patřičný příjem.

Eventuálně je možné, aby si daňové zvýhodnění uplatnili babička nebo dědeček - pokud rodiče dítěte nemají dostatečné příjmy, z nichž by mohli toto zvýhodnění uplatnit (podmínkou opět je, aby prarodiče s vnoučaty žili ve společné domácnosti).

Platby GoPay

reklama