Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Půjčka u Komerční banky  (Přečteno 12120 krát)

Offline EsikEso

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Půjčka u Komerční banky
« kdy: 19. 12. 2019, 19:08:57 »
Zdravím, omlouvám se, jestli je to ve špatné kategorii, píši to na rychlo. Ve zkratce, mám 21 let, bez dětí úvěr u 2 nebankovních podniků (cca 100 tisíc dohromady) a pokazilo se teď auto. Vlastně doslova vyhořelo. Chtěl bych tedy oslovit komerčku, kde jsem už roky klientem o půjčku a nebo sloučení těch nebankovek k nim + nějakých 50 tisíc na nové auto. Myslíte že je to reálné? Nebo banka automaticky zamítá dlužníky? V registru dlužníků nejsem, všechno platím s předstihem, nikdy jsem nic nezaplatil pozdě. Joo a čistý příjem cca 18 tisíc, z toho teď splácím 7. Má někdo alespoň nějaké zkušenosti když je v registru i když jen pozitivně a žádal u nich půjčku nebo konsolidaci?

Díky moc za každou pomoc :)

Reklama

• Stálý člen

Offline Tomas123456789

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Půjčka u Komerční banky
« Odpověď #1 kdy: 19. 12. 2019, 21:27:51 »
Konsolidaci by i udelali, ale ten prijem je docela na hrane. To je cca 40% prijmu a tam uz je to rzikove. U KB jako u vetsiny jinych subjektu neni problem mit zaznam v registru (pozitivni, dobre splacite/vcas...) sam mam kreditku, uver na auto a 2 hypoteky a vse mi prochazi uplne bez problemu. Ale prijem mam trosku nekde jinde :)

Offline EsikEso

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 19. 12. 2019, 23:11:16 »
To je jasný no.. právě o to jde, kdyby mi to spojili dohromady a ještě i přidali, pořád bych platil měsíčně nejspíš méně jak teď.. a když to zvládám teď za draho jako prioritu č. 1 proč bych to nezvládl o pětikilčo, tisicovku levněji :)

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 20. 12. 2019, 06:08:28 »
V IB bys měl mít předschválený limit půjčky/konsolidace (viz příloha - vidí jen registrovaní uživatelé fóra). Já mám v KB velké obraty, takže mám 500 000 Kč a to si tam nenechávám posílat výplatu - to je jeden ze způsobů, jak předschválený limit zvýšit, navýšit na účtu obrat, třeba i poslat peníze sem a tam :).

Každopádně při 18 tisícovém příjmu je 100 000 Kč dluh už fakt hodně a chtít se zadlužovat ještě víc? Vypadá to jak cesta do pekel :(

Offline EsikEso

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 20. 12. 2019, 06:51:58 »
Predschvalene to tam mám, jenže vím jak to zhruba chodí a že to nemusí pořád nic znamenat. Bohužel už to tak je, když rodina stojí za prd člověk si musí nějak pomoct sám. Kdyby mi dali těch 50 tis. Navíc už by mě to nezruinovalo protože dostat se k nám do práce MHD nebo na kole to je prostě na zkažený celý den. Počítám s tím že nějakou tu tisícovku platit budu a za nějaké 3 roky by to mohlo být okej. Navíc kdybych fakt potřeboval a maknul si, v práci můžu mít měsíčně i 22 tisíc nebylo by to poprvé :). A doufám, že do pekel mám teda ještě hodně daleko. Nikdy bych si nebral na něco co nemůžu v budoucnu platit a rozhodně ne na něco co důležité nepotřebuji. Díky za názor a radu!

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 20. 12. 2019, 08:53:57 »
Kolik máš předschváleno? 50, které potřebuješ, nebo 150 včetně konsolidace? Jestli těch 150, tak bys je měl opravdu získat, protože výši nabídky banka upravuje právě dle obratu na účtu a jestli nemáš negativní záznamy, není celkem důvod ji nedostat. Jestli máš předschváleno jen těch 50, tak už je to těžší, protože banka se mrkne do registrů, zjistí, že už 100 tisíc dluh máš a usoudí, že jsi předlužený. Podle poslední změny právní úpravy je totiž věřitel zodpovědný za posouzení úvěryschopnosti dlužníka a pokud ji neposoudí s řádnou péčí, tak v tom lepším případě není dlužník povinen platit úroky v tom horším ani jistinu, proto jsou banky teď poměrně opatrné v půjčování lidem, u nichž se domnívají, že v případném soudním sporu by mohl soud dojít k názoru, že v době, kdy jim byla půjčka bankou poskytnuta byla jejich schopnost splácet slabá.

Možná by nebylo od věci nechat si udělat výpis z registrů před žádostí o tu půjčku, může tam být nějaký kostlivec, kdy někdo něco špatně zadal, nebo nevymazal a z toho důvodu ti banka "nespravedlivě" půjčku může zamítnout. Jak získat výpis z registrů zdarma jsem zde na Měšci psal: https://www.mesec.cz/clanky/jak-ziskat-bezplatne-vypisy-z-uverovych-registru-tip-z-praxe/

Offline Tomas123456789

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 20. 12. 2019, 10:45:15 »
Banka se v kazdem pripade MUSI divat do registru. Ty predschvalene castky jsou jen opravdu nezavazna nabidka. Je u nich vsude uvedeno ze banka si vyhrazuje pravo je neposkytnout...

Offline EsikEso

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 20. 12. 2019, 12:18:31 »
Registry mám v pořádku, jsou tam jen ty moje žádosti o půjčku, vše je zaplacené takže negativní tam nic není. Predschvalene mám v bankovnictví 300 000 ale to už jsem tam měl nejspis při založení účtu, dávají to nejspíš každému. Proto říkám že chápu že je to spíš takové "lákadlo a reklama" než že by přímo mě na míru dali takový maximální limit.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 21. 12. 2019, 05:31:23 »
No, tož nezbývá nic jiného, než to zkusit.

Jarmila

• Host
« Odpověď #9 kdy: 27. 12. 2019, 14:26:48 »
Ja bych to zkusila. Ja jsem treba Mela u Lisky predschvalenych 900.000 uver na bydleni BEZ zastavy nemovitosti. Vyuzila jsem a bylo mi schvaleno. Nevidim duvod, proc by neschvaleny uver nemel vyjit.

Jarmila

• Host
« Odpověď #10 kdy: 29. 12. 2019, 23:17:20 »
Omluva: pardon, nikoli NEschvaleny, ale PREDschvaleny uver
(ty automaticke opravy jsou neskutecny opruz a dabluv vynalez)

Platby GoPay