reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Jak uplatnit slevy na dani z příjmu FO?  (Přečteno 1280 krát)

Offline TerkaH11

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Jak uplatnit slevy na dani z příjmu FO?
« kdy: 18. 01. 2020, 10:02:05 »
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda-li je možné podepsat na začátku roku prohlášení poplatníka DzP FO u jednoho zaměstnavatele a například v polovině roku u tohoto zaměstnavatele prohlášení zrušit a podepsat ho u jiného zaměstnavatele?
Jedná se o situaci, kdy mi od začátku roku běží DPP a v květnu mi přibyde částečný úvazek na HPP u jiného zaměstnavatele. Nechci nevyužít slevu v prvních měsících roku, ale zároveň si na HPP vydělám víc, a tudíž by bylo rozumné mít podepsané prohlášení tam.
A ještě bych se chtěla zeptat, jestli lze například u jednoho zaměstnavatele uplatňovat slevu na poplatníka (podepsat prohlášení) a u druhého slevu na studenta (doložit potvrzení o studiu)? Nebo lze uplatňovat slevu na studenta jen tam, kde mám zároveň podepsané i prohlášení?
Jak byste mi, prosím, doporučili celou situaci vyřešit? Děkuji za odpověď.
S pozdravem Tereza H.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Jak uplatnit slevy na dani z příjmu FO?
« Odpověď #1 kdy: 22. 01. 2020, 10:43:13 »
Ano, můžete v polovině roku zaměstnavateli nahlásit, že u něj už nadále slevy uplatňovat nechcete a začít je uplatňovat u jiného zaměstnavatele. Důležité je, abyste si neuplatňovala ty slevy u obou současně.

Ale nemůžete ve stejném měsíci u jednoho zaměstnavatele uplatňovat slevu na poplatníka a u jiného zas slevu na studenta. Všechny slevy uplatňujete na základě podepsaného prohlášení poplatníka (přičemž k některým musíte doložit ještě další potvrzení, jako např. potvrzení o studiu u slevy na studenta), a to můžete mít v jednom měsíci podepsané je u jednoho zaměstnavatele. Takže uplatníte obě slevy u stejného zaměstnavatele.

Platby GoPay

reklama