reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Daňový bonus - roční vyúčtovaní u zaměstnavatele  (Přečteno 1753 krát)

Offline jossev

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Dobrý den,
jsem zaměstnán a čerpám na 5 dětí daňový bonus každý měsíc (cca 5000Kč). Za prosinec jsem dostal prémie, kde žádný bonus nebyl vyplacen (byla tím zkrácena daň). Můj dotaz zní, když požádám o vyúčtování daně zaměstnavatele, budu uplatňovat slevu na manželku, mám nárok na zpětné vyplacení zbytku toho bonusu do maximální částky za rok? Jako že by se místo odečtení bonusu od daně v prosinci odečetla sleva na manželku.  Popřípadě podat daňové přiznání sám, jestli je to lepší? Děkuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Daňový bonus - roční vyúčtovaní u zaměstnavatele
« Odpověď #1 kdy: 23. 01. 2020, 15:23:08 »
Můžete buďto požádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování (nutno udělat do 15.2.) nebo si podat sám daňové přiznání - v obou případech by výsledek měl být stejný. Při uplatnění roční slevy na manželku vám pravděpodobně vznikne nárok na vyplacení bonusu na děti, ale v jaké výši, to těžko říct, když nevíme přesné částky (výše vaší mzdy, výše již vyplacených bonusů a sražené zálohové daně atd.).

Platby GoPay

reklama