Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Daň z darování nemovitosti  (Přečteno 648 krát)

Offline josary

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Daň z darování nemovitosti
« kdy: 08. 02. 2020, 13:40:13 »
Věc se má tak, že dům vlastním na čtvrt já, na čtvrt sestra a půlku má děda. Potřebuji to dostat pod své vlastnictví. S nimi jsem domluvený. Od sestry se, dle mých informací, žádná daň platit nebude. Ale děda není můj děda na papíře. Rozvedenou babičku (s otcem mého otce) si vzal v sedmdesátých letech, já se narodil v osmdesátých. Od začátku to byl "děda". Koukal jsem, že se platí dokonce 15%, protože to nově spadá pod daň z příjmu, což by bylo z dědovy části (750 000) celých 112 500. To je šílené.
Osvobozené jsou ale prý:
"A také osoba, která s obdarovaným žila nejméně jeden rok před darováním ve společné domácnosti."
Neměli jsme bydliště na stejné adrese a nespal jsem tam. Ale o dědu jsem se staral a nosil mu obědy a chodil nakupovat, kontroloval ho atd. Každý den. Kdybych to neudělal, tak nejí. Respektive by to musel dělat někdo jiný. Můžu na to sesbírat klidně sto i víc podpisů, že je to pravda, protože hned vedle podnikám (o tu nemovitost se právě jedná) a chodí tam spousta lidí.
Teď je v domově důchodců, protože vyžaduje 24h péči.
Dá se ta výjimka aplikovat? Nebo napadá někoho něco?
Díky moc za váš čas a případnou radu.

Reklama

• Stálý člen

Platby GoPay