reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Převod nemovitostí jen na vybrané děťátko  (Přečteno 626 krát)

Offline disinherit

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Převod nemovitostí jen na vybrané děťátko
« kdy: 13. 02. 2020, 10:44:53 »
Prosím o radu a stejný problém má i kolega :
Mám několik nemovitostí a rád bych je cíleně ještě před mou smrtí předal jen jednomu (nebo vybraným) dětem. Tedy ostatní děti by nedostaly žádný podíl na nemovitostech. Dříve se tomu říkalo dědit grunt.
Požadavek je aby to bylo nezpochybnitelné (z tohoto důvodu závěť nelze použít) a neplatila se z toho daň.
Myslel jsem že založím SRO a do ní všechny nemovitosti vložím. SRO by nic nedělala takže by se nemuselo dělat účetnictví a platit daně. Pak bych za 1Kč tuto SRO prodal vybranému děťátku. Lze to takto udělat ? Jsou mé předpoklady správné ? Nebo znáte jednodušší způsob ?
Jen PROSÍM neřešte že se to zdá být nespravedlivé. Mám pro to svoje důvody a možná to ani nespravedlivé není.
Předem děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

tommy

• Host
Re:Převod nemovitostí jen na vybrané děťátko
« Odpověď #1 kdy: 13. 02. 2020, 22:03:23 »
Otazka proc nemovitosti rovnou diteti nedarujete? Darovaci smlouvu si sepisete sam, nebo notar,  podate na katastru a vse je do mesice vyrizeno. Jedine mozne uskali je snad ze ostatni deti pak v budoucnu mohou pozadovat vetsi podil z dedictvi (pokud v dedictvi neco bude).

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Převod nemovitostí jen na vybrané děťátko
« Odpověď #2 kdy: 14. 02. 2020, 14:44:55 »
Přesně tak, za života může člověk darovat co chce a jak chce. Samozřejmě tím podstupuje riziko, že si mezi dětmi vybere špatně a pak se mu nedostane zájmu ani ze strany obdarovaného (protože už dostalo) ani ze strany toho druhého (protože nedostalo) dítěte.

V dědictví pak "ochuzené" děti mohou požadovat zápočet daru, říká se tomu kolace.

Platby GoPay

reklama