reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: odstupné  (Přečteno 1392 krát)

Offline Annatom

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
odstupné
« kdy: 24. 02. 2020, 14:10:24 »
Dobrý den, jsem na mateřské dovolené a v dubnu se mám vrátit. Moje pracovní místo je zřejmě obsazené a zaměstnavatel pro mě jiné nemá. Rodičovský příspěvek budu pobírat do července, mám přesto nárok na odstupné?

Reklama

• Stálý člen

reklama

nova

• Host
Re:odstupné
« Odpověď #1 kdy: 27. 02. 2020, 20:20:11 »
Pokud pobíráte rodičovský příspěvek, pak patrně nejste na mateřské, ale rodičovské dovolené. Kolik je dítěti roků? Rodičovská dovolená je max. do 3 let dítěte. Máte prac. smlouvu na dobu neurčitou? Také záleží, co máte uvedeno v prac. smlouvě - prac. pozice, určení místa zaměstnání apod. Nárok na odstupné by bylo, pokud byste dostala od zaměstnavatele výpověď např. za nadbytečnost. Třeba s Vámi počítá, že se po rodič. dovolené vrátíte a místo pro Vás má. Už Vás zaměstnavatel kontaktoval, příp. jste ho kontaktovala sama?

Jarmila

• Host
Re:odstupné
« Odpověď #2 kdy: 28. 02. 2020, 00:31:38 »
"Moje pracovní místo je zřejmě obsazené" - jistě, protože tu práci někdo udělat musí. Obvykle se to řeší zástupem za mateřskou a rodičovskou dovolenou, kdy ten, kdo zastupuje, má v pracovní smlouvě uvedeno, že to je po dobu, kdy Vy jste na mateřské a rodičovské dovolené. Nemůže tam být uvedeno přesné datum, protože není známo (dítě se např. může narodit jako mrtvé a vy se do práce vracíte několik týdnů po porodu, nebo nastoupíte dřív, popř. prostě vyčerpáte celou mateřskou i rodičovskou, což se ovšem v okamžiku, kdy odcházíte na mateřskou, neví). Proto se zeptejte zaměstnavatele, jestli s Vámi dále počítá, na to Vám nikdo jiný odpovědět nedokáže.

Platby GoPay

reklama