reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Podání daňového přiznání jako zaměstnanec-mám platit??  (Přečteno 1075 krát)

Offline blumchen.in

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Dobrý den, prosím o vaše rady, typy, zkušenosti. Jak je možné, že tento rok jako zaměstnanec poprvé v životě mám já něco vracet na daních??
Mám HPP kde jsem podepsala růžový papír a DPP kde jsem jej nepodepsala. Řekla jsem si, že letos zkusím sama podat daňové přiznáni. V minulých letech mi ho dělala známá a buď jsem nic nedostala, nebo velice málo, třeba necelou 1000kc.
Nyní jsem to zkusila sama mám doplácet 2500kc. Řekla jsem tedy, že to chci stornovat, že nechci nic platit:) ale bohužel to nejde, každý kdo má HPP a současně DPP má povinnost si podat daňové přiznání!
Je to tak? Přijde mi to jako blbost....
« Poslední změna: 28. 02. 2020, 09:41:23 od blumchen.in »

Reklama

• Stálý člen

reklama

nova

• Host
Re:Podání daňového přiznání jako zaměstnanec-mám platit??
« Odpověď #1 kdy: 28. 02. 2020, 10:07:29 »
To je divné, počítáte správně? Pokud Vám byly  sráženy zálohy na daň správně a z DPP  srážková daň (záleží na výši odměny), pak Vám nemůže vyjít nedoplatek daně. Předpokládám, že jste uvedený výpočet provedla na některé z kalkulaček, které jsou k dispozici na netu. Zkontrolujte, zda zadáváte do správných kolonek správná čísla. Pokud máte jen PP, kde jste měla podepsané daň. prohl. a DPP (u jiného zaměstnavatele), kde byla provedena srážková daň, pak nemusíte podávat daň. přiznání. Pokud by ale byla situace taková, že byste měla na PP podepsané daň. prohl. a u jiného zaměstnavatele by byla DPP daněna zálohovou daní, pak byste měla povinnost podat daň. př. Také byste nemusela podávat daň. př., pokud byste měla PP + DPP u stejného zaměstnavatele a měla u něho podepsané daň. prohlášení, neboť to by se celé danilo společně. Zkuste se na to podívat s tou svojí známou, určitě ji hned dojde, kde děláte v zadávání částek chybu.

Platby GoPay

reklama