reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Odpisy DHM - minibagr  (Přečteno 1345 krát)

Offline LenkaV07

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Odpisy DHM - minibagr
« kdy: 29. 02. 2020, 11:47:49 »
Dobrý den, chtěla bych Vás opravdu moc poprosit o radu.
Manželovi vedu daňovou evidenci, uplatňuji skutečné výdaje, odpisy jsem nikdy neřešila. U letošního přiznání (za rok 2019) ale vážně tápu.

Manžel v září 2019 koupil do firmy nové pásové minirypadlo za 790 tis. Před jeho koupí se přihlásil do dotačního programu, podmínky splnil a letos v r. 2020 mu vrátí 40% z pořizovací ceny.

Chtěla bych se zeptat, s jakou pořizovací cenou pro odpisování mám počítat, když nám část bude proplacena?

A kam (mezi výdaje) mám odpisy uvést? V peněžním deníku na ně žádnou kolonku nemám. Nebo se uvádí až v daň. přiznání?

Předem Vám moc děkuji za odpovědi!
S pozdravem, Lenka

Reklama

• Stálý člen

reklama

Michal Mach

• Host
Re:Odpisy DHM - minibagr
« Odpověď #1 kdy: 02. 03. 2020, 08:13:02 »
Dobrý den,

v DE jsou pouze daňové odpisy, uplatníte je podle toho, co Vám umožní účetní SW ( buď se proúčtují do peněžního deníku funkcionalitou v SW - pokud to SW umí ) a nebo je uplatníte přímo v DP k DPFO na ř. 106 přílohy podnikání. Pokud jde o odpis DHM pořízeného z částečné dotace, platí, že dotace snižuje vstupní cenu pro odpis, tedy ponížíte PC o hodnotu dotace a spočítáte odpisy z ponížené částky.

Platby GoPay

reklama