reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zisk pod 6 000 Kč pro OSVČ jako vedlejší příjem  (Přečteno 1204 krát)

Offline luciksindy

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Hezký den, měla bych dotaz ohledně výměry poplatku za pojištění. Mám první rok ŽL, jako vedlejší činnost, a za celý rok jsem měla pouze jednu zakázku se ziskem do 5 000 Kč. Z toho, co jsem si načetla, tak nejsem povinna podávat daňové přiznání, ale přišlo mi vyměření záloh na důchodové pojištění. Co jsem četla, první rok se zálohy vůbec neplatí, ale i když mi přišlo vyměření poplatku, předpokládám, že když ukážu, že můj zisk je 5 000 Kč, že to budou zálohy ''přepočítány'' na nulu. Pokud ale nemám povinnost odevzdat daňové přiznání, ják dám sociálce vědět, že jejich vyměřený poplatek není vzhledem k mému zisku správný? Stačí podat ten přehled, nebo v tomto případě musím i tak podat daňové přiznání? Pro informaci mám normálně zaměstnání, kde za mě zaměstnavatel odvádí daň.
Předem děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:Zisk pod 6 000 Kč pro OSVČ jako vedlejší příjem
« Odpověď #1 kdy: 09. 03. 2020, 09:46:36 »
Přehled musíte podat každopádně, jak na OSSZ, tak na zdravotní pojišťovnu. I kdyby byly nulové. Jinak riskujete pokutu za neodevzdání přehledu. Vyplňte správně všechny kolonky, a vyjdou vám nulové zálohy i na tento rok.

Platby GoPay

reklama