Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Kompenzace - pracuji z doma s dětmi, nemám pokles příjmů - NÁROK?  (Přečteno 4463 krát)

Offline def22

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Dělal jsem a dělám jako OSVČ z domova. Moje žena je zaměstnanec, ale aktuálně nuceně dělá taky jako zaměstnanec z domova. Oba se nyní staráme o dvě předškolní děti, které by jinak chodily do školky. Můj příjem neklesl, ale kdybych se nestaral o děti, asi bych vydělal víc. Mám nárok na kompenzační bonus?

Reklama

• Stálý člen

Offline Tomas123456789

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Ne nemáte, je určen pouze pro osoby kterým se snížil příjem v důsledu nařízení vlády. A vám se nesnížil...

Offline def22

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Ne nemáte, je určen pouze pro osoby kterým se snížil příjem v důsledu nařízení vlády. A vám se nesnížil...
Jste si jist? Protože o snížení příjmu zákon nic neuvádí. Tzn. s ohledem na zákon ten nárok je.

DPH - VAT

• Host
Ustanovení § 3, odst. 1 zákona č. 159/2020 Sb. začíná těmito slovy: "Předmětem kompenzačního bonusu je výkon samostatné výdělečné činnosti v kalendářním měsíci, v němž nastal den, za který se poskytuje kompenzační bonus, pokud subjekt kompenzačního bonusu nemohl tuto činnost zcela nebo z části vykonávat nad míru obvyklou v důsledku ohrožení zdraví nebo krizových opatření …"

ji

• Host
a má nárok manželka, když je na rodičovské a k tomu částečně vyučuje jako OSVČ soukromé i školou organizované jazykové kurzy ? Půlka kurzů odpadla, půlka se učí na dálku, což je komplikovanější. Pokles příjmu cca 10 000 měsíčne. Má na to nárok ? Na plných 25 000 Kč ?
Mimo jiné dále dělá průvodce cizincům. Od velikonoc je nejvíc kšeftů, tak chtěla začít. Ale nezačala - jak dokázat že poklesly příjmy z této činnosti ? Srovnat to se stavem před 2 roky (před rodičovskou ?) Ten zákon je dost obecný,

Reklama

• Stálý člen

Offline Haneso

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
krajsky financni urad pracuje, mi uz kompenzoval petadvacitku

Offline nubufuso

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
a má nárok manželka, když je na rodičovské a k tomu částečně vyučuje jako OSVČ soukromé i školou organizované jazykové kurzy ? Půlka kurzů odpadla, půlka se učí na dálku, což je komplikovanější. Pokles příjmu cca 10 000 měsíčne. Má na to nárok ? Na plných 25 000 Kč ?
Mimo jiné dále dělá průvodce cizincům. Od velikonoc je nejvíc kšeftů, tak chtěla začít. Ale nezačala - jak dokázat že poklesly příjmy z této činnosti ? Srovnat to se stavem před 2 roky (před rodičovskou ?) Ten zákon je dost obecný,

myslim ze mate narok na 500/den pikud uz nejke penize od statu nedostavate..

Offline JanPet66

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Jak je to s OSVČ, která má zároveň příjem v jiné firmě jako zaměstnanec plus odměnu jednatele a její činnost na ŽL však vlivem opatření zaznamenala propad  příjmů u klientů, kteří se boji nákazy a činnost u nich vykonávánou zrušili?

Lada

• Host
Pokud zároveň máte i zaměstnání, ve kterém je z vaší mzdy odváděno sociální pojištění (což bude klasický pracovní poměr, ale např. i dohoda o provedení práce nad 10.000 Kč měsíčně), tak na bonus nemáte nárok - jedna z podmínek nároku na bonus je totiž právě to, abyste žádné takové zaměstnání neměl. Pokud byste ale byl např. zaměstnán na dohodu o provedení práce s odměnou do 10.000 Kč za měsíc, ze které se soc. pojištění neodvádí, tak byste na bonus nárok měl.

Platby GoPay