Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Rodicak + DPP  (Přečteno 2429 krát)

Offline Ivettkacek

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Rodicak + DPP
« kdy: 10. 06. 2020, 20:42:09 »
Dobry den, v soucasne dobe uz jsem druhy rok na rodicaku, zamestnavatel mi drzi misto, ale zadnou praci pro nej nedelam, prijmy nula. Zaroven jsem v roce 2019 zacala pracovat na DPP u jineho zamestnavatele, kde jsem podepsala tzv.ruzovy papir. Za mesice 6,9,10,11 jsem zde vydelala temer 17 000 Kc. Mam povinnost delat danove priznani? Pripadne: vyplatilo by se mi to? Dekuji.

Reklama

• Stálý člen

Lada

• Host
Re:Rodicak + DPP
« Odpověď #1 kdy: 11. 06. 2020, 10:51:55 »
Nepobírala jste mzdu současně od dvou různých zaměstnavatelů, takže nemáte povinnost podat přiznání k dani z příjmů.

Vzhledem k tomu, že těch 17.000 Kč jste si vydělala za 4 měsíce, a navíc jste si uplatňovala slevu na dani, předpokládám, že vám nebyla stržena ze mzdy žádná daň - tudíž by pro vás nebylo nijak výhodné, kdybyste si daňové přiznání podala, protože by se vám nic nevrátilo.

Offline mariana.zatloukalova

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Rodicak + DPP
« Odpověď #2 kdy: 24. 06. 2020, 10:44:55 »
jsem v podobné situaci, akorát že za rok 2020 budu mít příjem jen u jiné společnosti (nazvěme ji B), kde mám DPP. Chtěli po mě růžový papír, ale chci si nechat dělat daně u předchozího zaměstnavatele (nazvěme jej A), který mi drží místo. Předpokládám, že A po mně bude chtít dodat nějaké potvrzení o výdělku u společnosti B?

Nepobírala jste mzdu současně od dvou různých zaměstnavatelů, takže nemáte povinnost podat přiznání k dani z příjmů.

Vzhledem k tomu, že těch 17.000 Kč jste si vydělala za 4 měsíce, a navíc jste si uplatňovala slevu na dani, předpokládám, že vám nebyla stržena ze mzdy žádná daň - tudíž by pro vás nebylo nijak výhodné, kdybyste si daňové přiznání podala, protože by se vám nic nevrátilo.

Platby GoPay