Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zalozeni bezneho uctu ze zahranici  (Přečteno 1552 krát)

Offline Martasfly

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Zalozeni bezneho uctu ze zahranici
« kdy: 19. 06. 2020, 13:27:44 »
Dobry den,

Potrebuji si zalozit cesky bankovni bezny ucet ze zahranici, konkretne z Noveho Zelandu.
Umoznuje nektera banka tuto sluzbu nebo je vzdy potreba overit podpis kuryrem ci udelat overovaci prevod z jiz jineho ceskeho uctu?

Podotykam, ze zadny cesky ucet nemam a obcansky prukaz s ridicskym prukazem mi bohuzel vyexpiroval. Samozdrejme mam cesky pas a novozelandsky bankovni ucet.

Zkousel jsem hledat pres Google, ale clanky jsou bud stare nebo resi ucty po EU.

Dekuji za kazdou radu.

S pozdravem
Martin

Reklama

• Stálý člen

Vojta

• Host
Re:Zalozeni bezneho uctu ze zahranici
« Odpověď #1 kdy: 21. 06. 2020, 08:35:41 »
V květnu jsem zakládal spořící účet u Monety (běžný a ani nic jiného tam nemám) a při zakládání přes PC mě to v určitém kroku navedlo do telefonu k ověření totožnosti. Chtělo to vyfotit občanku a pak i obličej pro porovnání s občankou. Žádný podpis u kurýra nebyl potřeba, vše bylo jen online. Předpokládám, že to bez skutečného podpisu už půjde u více bank.
Myslím, že tam byla i volba pasu místo občanky, ale mám pocit že to chtělo ještě jeden doklad totožnosti, ale když ty už nemáš platnou občanku ani řidičák, tak asi nepochodíš...
Aktivace účtu byla převodem 3 Kč z jiného účtu, tam nevidím problém s cizím účtem.

Platby GoPay