Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Správa majetku srovnatelná s obhospodařováním §15 ZISIF  (Přečteno 653 krát)

Offline JozefPalsa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Dobrý deň, Ahoj,

Zaujímalo ako sa dania zisky klientov spoločnosti, ktorá sa zaoberá správou majetku srovnatelnou s obhospodařovaním. Táto spoločnosť registruje u ČNB zařízení, v ktorom, na základe určenej investičnej stratégie zhodnocuje majetok svojich klientov. Domnievam sa, že sa jedná stále o majetok klientov v správe spoločnosti a preto by zisky z tohoto majetku nemali podliehať dani z príjmu tejto spoločnosti. Základom dane by podľa mojho názoru mal byť iba zisk (-náklady) spoločnosti ako takej. V opačnom prípade by bol zisk z majetku klientov danený 2x - prvý krát na úrovni spoločnosti a následne na úrovni klienta (dajme tomu fyz. osobe). Má niekto s týmto problém skúsenosti ?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 
Platby GoPay