Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Stravenkový paušál  (Přečteno 491 krát)

Offline bartimaeus

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Stravenkový paušál
« kdy: 21. 11. 2020, 21:52:44 »
Dobrý den, mám dotaz ke stravenkovému paušálu. Můj zaměstnavatel nabízí možnost závodního stravování, které nevyužívám. Mám nějakou oporu chtít místo toho v budoucnu stravenkový paušál? Nebo je to případně jen na jeho dobré vůli, pokud to vůbec půjde? Díky

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Stravenkový paušál
« Odpověď #1 kdy: 22. 11. 2020, 09:41:49 »
Dokud byly pouze papírové stravenky, nebylo povinností zaměstnavatele přispívat svým zaměstnancům na stravování. V jedné z "mých" bývalých firem také bylo závodní stravování a zaměstnavatel přispíval pouze na něj, dělalo to sice zlou krev, neboť jídlo tam bylo velmi nedobré a poměrně drahé, ale zaměstnavatel chtěl závodní jídelnu udržet a tímto "donutil" většinu pracovníků se tam stravovat.
Výjimku dostali pouze ti, kdo přinesli od lékaře potvrzení, že z důvodu potravinové alergie nemohou využívat závodní stravování, ti pak dostali běžné stravenky, které mohli uplatnit v obchodech.

Podle mého názoru i nadále bude přetrvávat stávající praxe, tedy že není povinností přispívat na stravování a když se rozhodne přispět, je na něm jakým způsobem.

Platby GoPay