Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Výpověď po mateřské dovolene  (Přečteno 2604 krát)

Offline Zsedova

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Výpověď po mateřské dovolene
« kdy: 11. 01. 2021, 17:50:28 »
Dobry den, dne 28.5.2021 bude mit dcera 3. narozeniny a měla bych nastoupit do zaměstnání. Po telefonátu s personalistikou mi bylo naznačeno, ze muzu očekávat výpověď z organizačních důvodu s vyplácenym odstupnym.
Můj první dotaz zní, jestli mohu dostat výpověď z organizačních důvodu nebo pro nadbytecnost, kdyz vim, ze na stejnou pozici, kterou jsem vykonávala se vypisují výběrová řízení a byli přijati nový zaměstnanci. Například kolegyně bude odcházet na mateřskou dovolenou a místo, aby zavolali mne, přijali nového zaměstnance a ja dostanu výpověď pro nadbytecnost? To by mne zajímalo spis informativne, do této práce se již vrátit nechci.
Druhy dotaz spočívá v tom, jak postupovat s dalšími institucemi jako je úřad práce atd. Budu totiž až do prosince 2021 pobírat jeste rodičovský příspěvek. Nevim tedy, jestli se mam ihned po výpovědi hlásit na úřadu práce nebo u zdravotní pojišťovny, kdyz i po skončení pracovního poměru budu pobírat rodičovský příspěvek?
Dekuji za odpověď a radu

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Výpověď po mateřské dovolene
« Odpověď #1 kdy: Včera v 05:40:03 »
Pokud se stejně nechceš do práce vracet, není to řešit. Obecně bys musela prokázat, že výpověď (kterou jsi ale ještě nedostala) je ryze účelová a odvolat se k soudu do 2 měsíců od podání výpovědi.
Čistě teoreticky - ty nyní nejsi pro práci k dispozici  a zaměstnavatel nové pracovníky potřebuje teď, proto vyhlašuje výběrové řízení a přijímá nová. Něco jiného by bylo, kdyby je přijímal až poté, co jsi tu výpověď dostala i ta v některých případech na to má nárok.

Co se týče podpory, zcela jistě nemáš nárok po dobu, co bude vypláceno odstupné (tedy 1 až 3 měsíce, případně déle, pokud existuje nějaká jiná dohoda), zbytek nevím. Tohle by ale měli vědět na úřadě práce.

Platby GoPay