Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zaměstnavatel chce vrátit příspěvky na penzijko  (Přečteno 6583 krát)

Offline Usoklesk

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Zdravím.

Víte, prosím, někdo, jestli má zaměstnavatel právo vyžadovat vrácení zaplacených příspěvků na penzijko? Při sjednání jsem musel podepsat papír, že pokud z firmy odejdu před uplynutím určité lhůty, musím veškeré příspěvky vrátit. Děkuji za info případně odkazy na řešení.

Honza Mikeš

Reklama

• Stálý člen

Krtek

• Host
Re:Zaměstnavatel chce vrátit příspěvky na penzijko
« Odpověď #1 kdy: 14. 02. 2021, 18:28:10 »
Takže jste s něčim souhlasil, podepsa tol a teď to chcete porušit ? Proboha proč ?

Offline Usoklesk

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 17. 02. 2021, 11:23:15 »
Takže jste s něčim souhlasil, podepsa tol a teď to chcete porušit ? Proboha proč ?

Vůbec nechápu to nutkání psát a odpovídat jen, aby tu něco bylo. To už se musí člověk opravdu nudit...

Krtek

• Host
« Odpověď #3 kdy: 17. 02. 2021, 17:35:05 »
Já zase necháu snahu vyvázat se z něčeho s čím jsem souhlasil a podepsal to. Dneska je to v módě a bohužel jde stát na ruku takovým vychatralcům. Viz zákaz doplácení ušlých paušálů mobilním operátorum, když člověk uteče dřív než za dobu na kdy se dobrovolně upsal.

Vás někdo nutil s pistolí u hlavy aby vám zaměstnavatel za těchto podmínek přispíval na penzijko ?

Offline Usoklesk

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 19. 02. 2021, 18:49:45 »
Já zase necháu snahu vyvázat se z něčeho s čím jsem souhlasil a podepsal to. Dneska je to v módě a bohužel jde stát na ruku takovým vychatralcům. Viz zákaz doplácení ušlých paušálů mobilním operátorum, když člověk uteče dřív než za dobu na kdy se dobrovolně upsal.

Vás někdo nutil s pistolí u hlavy aby vám zaměstnavatel za těchto podmínek přispíval na penzijko ?

Hmmm. Díky za moudra mimo dotaz. Prosím, soustřeďte svůj smysl pro spravedlnost někam jinam...

Reklama

• Stálý člen

Krtek

• Host
« Odpověď #5 kdy: 19. 02. 2021, 21:00:14 »
Něco jste dobrovolně podepsal tak to dodržte a nemusíte poslouchat/číst moudra. Proč jste se o to nezajímal před svým podpisem ?
Já taky podepsal, že jsem vyfasoval 3 firemní trička na rok. A kdybych odešel dřív (nebo chtěl vyfasovat další), zaplatim za každé. Určitě by mě nenapadlo se tomu v případě odchodu snažit vyhnout (nebo chtít další zadarmo).

VlK

• Host
« Odpověď #6 kdy: 01. 03. 2021, 16:23:37 »
Zdravím.

Víte, prosím, někdo, jestli má zaměstnavatel právo vyžadovat vrácení zaplacených příspěvků na penzijko? Při sjednání jsem musel podepsat papír, že pokud z firmy odejdu před uplynutím určité lhůty, musím veškeré příspěvky vrátit. Děkuji za info případně odkazy na řešení.

Honza Mikeš
Morálně ano, něco jste podepsal, pokud vám to nevyhovalo, neměl jste podepsat.
Právně nevím. Spíše si myslím, že ne. Příspěvek na penzijko je na straně zaměstnance a zaměstnavatele bez daní. Výběrem z penzijka je třeba je na straně zaměstnance dodanit. Strhnout z výplaty je pod souhlasem zaměstnance.
Resp. jinak. Jeslti má právo, tak si to strhne z výplaty. Pokud po vás chce nějaké podpis, tak ten nemusíte dát.

Jen uvažte, že příště možná tuhle možnost prostě nedostanete u dalšího zaměstnavatele...

Offline Skier

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 14. 04. 2021, 14:09:21 »
Při sjednání jsem musel podepsat papír, že pokud z firmy odejdu před uplynutím určité lhůty, musím veškeré příspěvky vrátit. Děkuji za info případně odkazy na řešení.
Zkusím to konstruktivně: odpověď asi z velké míry bude záležet na tom, co je napsané na "papíře, který jste podepsal". Co tam tedy máte?

Platby GoPay